יוראי להב-הרצנו

יוראי להב-הרצנו
מדינה ישראל  ישראל
לידה כ"ב באב ה'תשמ"ח
מפלגה יש עתיד
סיעה כחול לבן, יש עתיד - תל"ם
חבר הכנסת
תקופת כהונה 30 באפריל 2019 - 3 באוקטובר 2019 (22 שבועות ו־3 ימים)

יוראי להב-הרצנו (נולד ב-5 באוגוסט 1988, כ"ב באב ה'תשמ"ח בתל אביב) הוא חבר הכנסת מטעם מפלגת יש עתיד בסיעת כחול לבן.

ביוגרפיה

בעל תואר ראשון משולב במשפטים ובהיסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה מאוניברסיטת תל אביב. מוסמך אוניברסיטה במשפט ציבורי מאוניברסיטת תל אביב, בשיתוף עם אוניברסיטת נורת'ווסטרן, שבשיקגו.

התנדב לצה"ל לאחר שקיבל פטור מסיבות בריאותיות, ושירת כשש שנים. את השנתיים האחרונות לשירותו ביצע כחלק ממשלחת מערכת הביטחון להודו, לסרי לנקה ולנפאלניו דלהי).

פעילות ציבורית

שימש כיו"ר מועצת התלמידים של תל אביב-יפו במשך שלוש שנים. התמודד למועצת העיר של הרצליה (מקום שלישי) כחלק מרשימת יש עתיד.

עמד בראש תא הנוער של מפלגת שינוי; הצטרף ליש עתיד ב-2013, הקים ועמד בראש "צעירי יש עתיד". מוביל תאי הסטודנטים של המפלגה, סיירות השטח, תכניות המנהיגות של יש עתיד, מערך קשרי החוץ של הצעירים, ומרכז את פעילות הנוער ביש עתיד.

לקראת הכנסת ה-20 הוצב במקום ה-30 ברשימת המפלגה לכנסת, שקיבלה 11 מושבים באותן בחירות ועל כן לא נכנס לכנסת.

הוציא מספר משלחות סטודנטים לקמפוסים באירופה (עם אלעזר שטרן לבריטניה ועם עליזה לביא לגרמניה).

הוצב במקום ה-15 ברשימת המפלגה בבחירות לכנסת ה-21, ועם הקמת כחול-לבן הוצב במקום ה-35 ונכנס לכנסת, בהיותו בן 30, היה חבר הכנסת הצעיר ביותר בכנסת ה-21; לקראת הבחירות לכנסת ה-22 הוצב במקום ה-35 ברשימת "כחול לבן" ולא נכנס לכנסת. עם זאת לאחר ההתפטרות של גדי יברקן וויתורו של עידן רול חזר למשכן. לקראת הבחירות לכנסת העשרים ושלוש הוצב במקום ה-35. הוא לא נכנס לכנסת בתחילת כהונתה, אך הפך לחבר הכנסת ביוני 2020, בעקבות התפטרותו מהכנסת, על-פי "החוק הנורווגי", של חילי טרופר מסיעת כחול לבן.

קישורים חיצוניים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.