יואל אסתרון

יואל אסתרון
לידה 1952 (69 בערך)

יואל אסתרון (נולד בשנת 1952) הוא עיתונאי ועורך ישראלי, מייסד ומו"ל העיתון והאתר "כלכליסט". קודם לכן, שימש עורך העיתונים "חדשות" ו"העיר" ועורך-משנה של "הארץ" ו"ידיעות אחרונות".

ביוגרפיה

אסתרון גדל בחולון. בתחילת שנות ה-70 התגייס לצה"ל. בתחילה שירת בחטיבת גולני ואחר כך עבר לגלי צה"ל, שם שימש כתב צבאימלחמת יום הכיפורים), כתב מדיני (אחרי המלחמה) ועורך יומני חדשות ותוכניות. לאחר השירות הצבאי, שימש כתב, עורך ומנחה בטלוויזיה הישראלית.

בשנות ה-80 פנה לעיתונות הכתובה. בשנת 1982 מונה לעורך המקומון הירושלמי "כל העיר", ובשנת 1984 מונה לעורך המקומון התל אביבי "העיר", שניהם מרשת שוקן. בשנים 19881991 שירת ככתב בארצות הברית של העיתון "חדשות", וב-1991 מונה לעורך העיתון במקומו של יוסי קליין, עד סגירתו ב-1993.

במשך עשר שנים, מ-1994 עד 2004, היה עורך המשנה של "הארץ", לצדו של חנוך מרמרי. מינואר 2005 היה עורך המשנה של "ידיעות אחרונות", לצד העורך רפי גינת. בסוף אפריל 2007, עם מינויו של שילה דה-בר לעורך העיתון, הודיע אסתרון על פרישתו. זמן קצר אחר כך, הקים את "כלכליסט" שהפך לעיתון הכלכלי הגדול בישראל, הן בפרינט (TGI) והן אונליין (SimilarWeb). ב-2018 הוסיף לכלכליסט מהדורה אנגלית CTech. כמו כן ייסד את פעילות הכנסים והוועידות בישראל, בארצות הברית ובאירופה.

קיבל את פרס חיפה לתקשורת לשנת 2013, על מפעל חיים של "העצמת חופש הביטוי והכתיבה היוצרת למען החברה הישראלית", ובכלל זה על כך שהוא "המייסד, המוציא לאור והעורך הראשי של העיתון היומי והאתר הכלכלי כלכליסט".[1]

קישורים חיצוניים

קובץ:Commons-logo.svg ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערות שוליים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.