טרנטו (נפה)

טְרֶנְטוֹ (נפה)
Provincia autonoma di Trento
מדינה איטליה  איטליה
מחוז טרנטינו - אלטו אדיג'ה  טרנטינו - אלטו אדיג'ה
שטח 6,207 קמ"ר
אוכלוסייה
  בנפה
  צפיפות

507,030  (נכון ל-2006)
224 נפש לקמ"ר (נכון ל-2006)
אזור זמן UTC +1
http://www.provincia.Trento.it

לחצו כדי להקטין חזרה

נפת טרנטו

נפת טְרֶנְטוֹאיטלקית: Provincia autonoma di Trento) היא אחת משתי הנפות שמרכיבות את מחוז טרנטינו - אלטו אדיג'ה שבצפון איטליה ובירתה טרנטו. שטחה חופף במידה רבה לשטחו של האזור ההיסטורי "טרנטינו".

שטחה של טרנטו הררי ברובו כשעמק אדיג'ה (Valle dell'Adige) הגדול, הנקרא על שמו של נהר אדיג'ה שזורם בו, חוצה אותה במרכזה. רוב עריה החשובות של הפרובינציה נמצאות בעמק זה. העמק מחבר מזה דורות רבים את צפון איטליה עם אירופה. עמקים חשובים נוספים הם: נון (Val di Non) הידוע בתפוחים הגדלים בו, סול (Val di Sole), גידיקרי (Val Giudicarie) ואחרים.

שטחה של הנפה הוא 6,207 קמ"ר ואוכלוסייתו מנתה בשנת 2006 כ-507,030 נפש. מבחינה אדמיניסטרטיבית הנפה נהנית מאוטונומיה רבה בתחומי החינוך, הבריאות, הרווחה והתשתיות. מועצת הפרובינציה מורכבת מ-35 חברים שאחד מהם מייצג את מיעוט הלאדין.

יחד עם מדינת טירול האוסטרית ונפת דרום טירול, אשר שטחיהם חופפים כמעט לחלוטין לשטחי האזור ההיסטורי של טירול, היא מיוצגת באיחוד האירופי בשם האזור האירופאי טירול-דרום טירול-טרנטינו (בגרמנית: Europaregion Tirol-Südtirol-Trentino, באיטלקית: Euregio Tirolo-Alto Adige-Trentino).

קישורים חיצוניים

ראו טרנטו בוויקישיתוף.

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.