טלוויזיה חכמה

טלוויזיה חכמהאנגלית: Smart TV) היא טלוויזיה שמחוברת לרשת האינטרנט והיא אינטראקטיבית עם יישומי וב 2.0. למעשה המצאת הטלוויזיות החכמות באה לאחר השימוש בסטרימר, כונן חיצוני לטלוויזיה ומאפשר את חיבורה לאינטרנט.

היסטוריה

הטלוויזיה החכמה היא המצאה שפותחה בסופו של העשור הראשון של המאה ה-21, וזאת בעיקר כדי למלא את הצורך לאחד את עולם המדיה החופשי "האינטרנט" עם מכשיר הטלוויזיה הביתי מה שמאפשר לצופה לבחור במגוון אפשרויות חדשות אשר נוספו עם הוספת תוסף זה כמו למשל: דפדפן, יוטיוב ואפליקציות ואפשרויות נוספות.

המכשיר שקדם לטלוויזיות החכמות היה הסטרימר שהיה מבצע את אותה הפעולה בדיוק (חיבור הטלוויזיה לאינטרנט) אך הוא היה רכיב חיצוני והיה נדרש לחברו לטלוויזיה לאחת הכניסות בה, מרחב הפעולות בסטרימר היה מוגבל ומצומצם יחסית ביחס לפעולות שיש בטלוויזיות החכמות המודרניות. כיום התוכנה הנפוצה ביותר לטלוויזיות חכמות היא אנדרואיד של חברת גוגל בדומה לעולם הטלפונים החכמים והיא שולטת על כ-60% מנפח השוק של הטלוויזיות החכמות.

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.