טירת בלמורל

טירת בלמורל

טירת בלמורל היא בית אחוזה גדול שנבנה על ידי המלכה ויקטוריה בסקוטלנד על הנהר די במחוז אברדינשייר. המבנה משמש מקום מגורי הקיץ של המלכה אליזבת השנייה המתגוררת בו כל שנה במשך 12 שבועות החל מחודש אוגוסט. שטח האחוזה 243 קמ"ר, ובה נמצאים שני כפרים קטנים בהם מתגורר צוות המשרתים והשומרים של הטירה.

היסטוריה

אחוזת בלמורל נבנתה על ידי סר ויליאם דרומונד כבית עבור משפחתו בשנת 1390. דרומונד רכש את שטח האחוזה מהמלך הסקוטי רוברט השני (13711390) שהשתמש בשטחי האחוזה לצייד. משפחת דרומונד מכרה את האחוזה לאלכסנדר גורדון בנו של הארל מהאנטלי, במאה ה-15, והאחוזה נותרה בידי משפחתו עד 1662 עת נמכרה לשבט פארקוהארסון מאינוורי.

ב-1798 נמכרה האחוזה לג'יימס דאפ, הרוזן השני מפייפ. ב-1848 האחוזה הושכרה למלכה ויקטוריה ולבעלה, הנסיך אלברט. הם נהנו משהותם באחוזה ורכשו אותה במחיר 30,000 ליש"ט. לאחר רכישת האחוזה החל הנסיך אלברט לתכנן את הרחבתה מטירה בת המאה ה-15 לארמון מלכותי, זאת בהשפעה ניכרת של הסגנון הברוניאלי הסקוטי. העבודות הסתיימו בשנת 1856 ולבית האחוזה המשופץ והמורחב נוספו כ-100 מבנים הסובבים את הטירה עצמה.

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.