טטמדאו

טטמדאובורמזית: တပ်မတော်) הוא השם הרשמי של הכוחות המזוינים של מיאנמר (בורמה). הטטמדאו כפוף למשרד הביטחון ומורכב מ:

  • הצבא
  • חיל הים
  • חיל האוויר

כוחות ויחידות נוספים במיאנמר כוללים את כח המשטרה, אנשי המיליציה של יחידות העם, ועד 2013 כוחות הגבול, הידועים בכינוי "נה סה קהא".

בעשור השני של המאה ה-21, לא מתקיים גיוס חובה. לפיכך, כל אנשי השירות הם מתנדבים לכאורה, עם זאת החוק מאפשר גיוס חובה אם הדבר נדרש לדעת הנשיא. בפועל, נטען כי הטטמדאו מגייס מבוגרים וילדים[1] ומשתמש באזרחים לעבודה בכפייה.

מאז עצמאות מיאנמר מבריטניה בשנת 1948, מתקיימים קרבות עקובים מדם מול ארגוני מורדים וצבאות קטנים של מיעוטים, כגון ארגוני טרור דוגמת ARSA של בני הרוהינגיה.

למרות הדיווחים השונים על שימוש באזרחים בכפייה, סקר שנערך ב-2014 על ידי המכון הרפובליקני הבינלאומי בכל רחבי מיאנמר מראה כי הצבא זכה במקום הראשון ונתפס כמוסד החיובי ביותר עם 84% מהנשאלים האומרים שהוא "חיובי מאוד" או "חיובי" לפני התקשורת, הממשלה הבורמזית והאופוזיציה.[2]

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערות שוליים

  1. Bell, Thomas (30 באוקטובר 2007). "Burmese army 'abducts thousands of children'". The Daily Telegraph (London). 
  2. "Survey of Burma Public Opinion: December 24, 2013 - February 1, 2014". International Republican Institute. 1 בפברואר 2014. עמ' 18. בדיקה אחרונה ב-17 בפברואר 2015. 
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.