טאטא מוטורס

טאטא מוטורס
נתונים כלליים
סוג ציבורי
תאריך הקמה 1945
משרד ראשי מומבאי, מהאראשטרה, הודו
בעלות קבוצת טאטא
ענפי תעשייה תעשיית הרכב
מוצרים עיקריים כלי רכב
עובדים 66,593 (2014)
www.tatamotors.com

טאטא מוטורסאנגלית: Tata Motors Limited, נקראה בעבר TELCO, ראשי תיבות של Tata Engineering and Locomotive Company) היא תאגיד ייצור רכב הודי בינלאומי הממוקם במומבאי שבהודו, והיא חברת בת של קבוצת טאטא.

מוצרי טאטא מוטורס כוללים רכבים פרטיים, משאיות, ואנים, אוטובוסים, ציוד בניין מכני ורכבים צבאיים. היא החברה ה-17 בגודלה בעולם בתחום הרכב, ה-4 בעולם בייצור משאיות ושנייה באוטובוסים (על פי נפח ייצור).

לחברה מפעלי ייצור והרכבה בג'משדפור, פנטנאגר, לאקנאו, סנאנד, דארוואד ופונה שבהודו ומפעלים נוספים בארגנטינה, דרום אפריקה, תאילנד ובריטניה.

מבין חברות הבת המובילות של טאטא מוטורס נמצאות יגואר לנד-רובר (המייצרת את רכבי יגואר, לנד-רובר וריינג'-רובר) וכן את החברה הדרום קוריאנית Daewoo. כמו כן יש לה חברה משותפת עם .Marcopolo S.A (בשם Tata Marcopolo), חברה משותפת לייצור מכונות בניה עם Hitachi (בשם Tata Hitachi Construction Machinery) וחברה משותפת עם פיאט לייצור חלקים לרכבים וכן לבניית רכבי פיאט וטאטא.

בשנת 2008 השיקה החברה את דגם טאטא נאנו שיועד להיות הרכב הזול בעולם ושמשפחה הודית ממוצעת תוכל לקנותו. בשנת 2018 הופסק היצור עקב חוסר ביקוש.

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.