חרדים10

חרדים10
נתונים כלליים

חרדים10 הוא אתר חדשות ישראלי, שהוקם ב-2014. האתר מתמקד בסיקור תחומים הנוגעים לחברה החרדית בישראל ובעולם. באתר מדורי חדשות, פוליטיקה, חדשות הנוגעות למגזר החרדי, מוזיקה ומשפחה.

האתר הוא בבעלותם של בני הזוג דוד רוטנברג ושרי רוט, בשיתוף קבוצת משקיעים ששמם לא פורסם.

הקמת האתר

ב-2002 התגבש פורום בחדרי חרדים, במסגרת אתר הייד פארק, ואותו ניהל בתחילה דוד רוטנברג תחת השם "דוד10". עם השנים נקנה האתר על ידי משקיעים שונים והתפתח גם לאתר בחדרי חרדים שרוטנברג היה לעורכו. שרי הצטרפה לאתר ב-2009 ככתבת פוליטית.

ב-2013 רכש את האתר מאיר גל מבעלי משרד הפרסום גל אורן BSD, ולאחר מספר חודשים פוטרו בני הזוג בשל סכסוכי עבודה וחילוקי דעות מקצועיים[1]. באפריל 2014 הקימו יחד עם כחמישה עשר עיתונאים ואנשי תקשורת את אתר חרדים10 שיועד להתחרות באתרים החרדיים הבולטים בחדרי חרדים וכיכר השבת[2].

עורכו הראשי של האתר הוא דוד רוטנברג. עורכים נוספים הם איציק הלפרין כתב לענייני חרדים בערוץ 1, ונחמן וייס. הכתבת הפוליטית והמרכזית היא שרי רוט, ומלבדה כותבים יוסף גרינבוים ואלי שוורץ. באתר מתפרסמים טורי דעה מכותבים בולטים בהם מנוחה פוקס מנחם ברוד ואליעזר היון שמרכז את מדור הטורים, כן מובאים גם טורים מפורסמים שנכתבו לעיתונים אחרים, בהם טורי דעה של סיון רהב-מאיר, ידידיה מאיר ורביב דרוקר.

לדברי אנשי האתר, הוא דוגל באג'נדה שהיא נגד הדרת נשים בכל מקרה בו הדבר אינו נוגד את ההלכה ולפיכך מפרסם תמונות נשים.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.