חברה ורווחה (כתב עת)

חברה ורווחה הוא כתב עת שנועד להרחיב ולהעמיק את הידע התאורטי, המחקרי והיישומי בתחום העבודה הסוציאלית. כתב העת מיועד לעובדים סוציאליים ולמקצועות הטיפול והרווחה הסמוכים, כגון: פסיכולוגים, קרימינולוגים, עובדי בריאות הציבור וסוציולוגים.

משנת 1955, תקופתו של שר הסעד חיים משה שפירא, החל לצאת לאור כתב העת "סעד". כתב עת זה לא היה בעל אוריינטציה מחקרית. הוא הציג דעות של אנשי המשרד ורשימות מעבודת השדה של העובדים בשירותי הסעד, ונועד להסביר הישגים וצרכים.

במרוצת השנים, התפתח כתב העת לכתב-עת מקצועי בלתי תלוי, בתחומי העבודה הסוציאלית בישראל. כתב העת שיקף תאוריות ועניינים מעשיים שרווחו בישראל ובחו"ל, והציג חומר קריאה חיוני לעובדים הסוציאליים, לאנשי השלטון המרכזי והשלטון המקומי, לאנשי אקדמיה ולציבור המתעניין. בשנת 1978 החל לצאת בשם חדש "חברה ורווחה", שינה את אופיו, מונתה לו מערכת שכל עורכיה בעלי ותק וניסיון בתחומי האקדמיה והמחקר של מקצוע העבודה הסוציאלית.

זהו אחד מכתבי העת היחידים, המוכר ככתב עת אקדמי ומחקרי, בתחום הרווחה, המתפרסם בשפה העברית.

נכון ל-2019, העורכת הראשית של כתב העת היא פרופ' ורדה סוסקולני.

קישורים חיצוניים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.