הרייך הרביעי

הרייך הרביעי (גרמנית: Viertes Reich) הוא מונח היפותטי לתיאור ריבונות עתידית לרייך השלישי (גרמניה הנאצית).

המונח נטבע בשנות ה-60 וה-70 מפני שלמספר פוליטיקאיים מערב-גרמנים (ביניהם הקנצלר קורט גאורג קיסינגר) נשארה זיקה מסוימת לרייך השלישי. באידאולוגיה של הנאו נאצים, הרייך הרביעי מאופיין בעליונות הגזע הארי, באנטישמיות, במרחב המחיה, מיליטריזם וטוטליטריזם מוקצנים. הנאו נאצים מאמינים שעליית הרייך הרביעי תסלול את הדרך לביסוס "האימפריה המערבית", אימפריה עולמית ארית, הכוללת ארצות עם צאצאי עמים אירופאים בולטים: אירופה, רוסיה, אנגלו אמריקה, אוסטרליה, ניו זילנד, דרום אפריקה, אמריקה הדרומית ומדינות אחרות עם מספר תושבים לבנים באופן משמעותי באמריקה הלטינית. בגרמניה, האנטי-דויטשים חוששים מרייך רביעי לאחר איחוד גרמניה, גל הפשעים והפוגרומים הגזעניים.

בספרו, "עלייתו של הרייך הרביעי: האגודות החשאיות שמאיימות להשתלט על אמריקה" (The Rise of the Fourth Reich: The Secret Societies That Threaten to Take Over America), טוען העיתונאי והסופר ג'ים מארס כי חלק מהאישים ששרדו מהרייך השלישי בגרמניה, יחד עם אוהדים בארצות הברית ובמקומות אחרים, מגובים במבטחים על ידי ארגונים נאצים, ועובדים "מאחורי הקלעים" מאז סיומה של מלחמת העולם השנייה, לחוקק לפחות כמה עקרונות של נאציזם לתרבות, לממשלה ועסקים לרחבי העולם, אך בראש ובראשונה לארצות הברית. הוא מצטט את ההשפעה שהביאו הנאצים אל ארצות הברית בסוף מלחמת העולם השנייה, כמו מדענים בכירים נאצים שהובאו תחת מבצע פייפרקליפ במטרה לעזור לקדם את תחום התעופה והחלל, רכישה והקמה של תאגידי ענק בידי נאצים ואוהדיהם לאחר המלחמה, הן בארצות הברית והן באירופה.

לקריאה נוספת

  • Infield, Glenn Secrets of the SS (Stein and Day, New York, 1981) ISBN 0-8128-2790-2
  • Schultz, Sigrid Germany Will Try It Again (Reynal & Hitchcock, New York, 1944)
  • Tetens, T.H. The New Germany and the Old Nazis (Random House, New York, 1961) LCN 61-7240
  • Wechsberg, Joseph The Murderers Among Us: The Simon Wiesenthal Memoirs (Mc Graw Hill, New York, 1967) LCN 67-13204
  • Vidojević, Milan Dosije Omega: Novi svetski poredak kao novi satanizam (IP "Metaphysica", Belgrade)
  • Vidojević, Milan Četvrti Rajh: Amerika kao novi Rajh" (IP "Metaphysica", Belgrade)
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.