הרב צבי אלימלך הלברשטאם

הרב צבי אלימלך הלברשטאם מצאנז קלויזנבורג
לידה ב' בחשוון ה'תשי"ג
ארצות הברית
חסידות צאנז
מקום מגורים נתניה
מקום פעילות נתניה
הקודם רבי יקותיאל יהודה הלברשטאם
תחילת כהונה ה'תשנ"ד
מספר בשושלת 5
בת זוג חיה שרה (אונסדורפר)
אב רבי יקותיאל יהודה הלברשטאם
אם חיה נחמה
צאצאים יחזקאל שרגא ברוך, יוסף משה דוב, אברהם, מאיר משולם

הרב צבי אלימלך הלברשטאם (נולד בב' בחשוון ה'תשי"ג), הוא האדמו"ר מצאנז-קלויזנבורג (מכונה: האדמו"ר מצאנז), חבר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, ויושב ראש כוללי הש"ס, ומפעל הש"ס העולמי. מרכז החסידות שבראשותו הוא בקריית צאנז שבנתניה.

תולדותיו

הרב הלברשטאם הוא בנם של האדמו"ר הקודם, רבי יקותיאל יהודה הלברשטאם, האדמו"ר הראשון מצאנז-קלויזנבורג, והרבנית חיה נחמה. נולד בשנת תשי"ג.

הוא קרוי על שם אחד מאבותיו (מצד סבתו חיה מינדל), רבי צבי אלימלך שפירא מדינוב. נסמך לרבנות בידי רבי אברהם צבי וייס, אב"ד נוה אחיעזר, והרב אהרן ווידער (גאב"ד לינז).

בחיי אביו בשנת תשל"ד הוכתר על ידי אביו כהרב הצעיר של קריית צאנז. מונה לאדמו"ר לאחר פטירת אביו, בט' בתמוז ה'תשנ"ד.

מלבד מוסדות התורה והחסד של החסידות בראשותו, עומד הרב הלברשטאם גם בנשיאות "מרכז רפואי צאנז - בית חולים לניאדו", וכוללי הש"ס ומפעל הש"ס. הוא חבר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל.

בשנת תשע"ב נוסדה בהוראתו קריית צאנז חדשה בטבריה שבה אמורים להיבנות 400 דירות לזוגות צעירים ונכון ל-ה'תשע"ז מתגוררים בו כ-200 משפחות.

הנהגתו

כאביו, הוא מדגיש פעמים רבות כי הדרך לחסידות עוברת אך ורק דרך לימוד התורה ושקידה בה. אומנם, "כל האומר אין לי אלא תורה, אף תורה אין בו", אך עיקר שיטתו היא שאי אפשר להגיע לשלמות ללא יגיעה וניצול מרבי של הזמן ללימוד התורה.

בכל שבת, הוא משמיע דברי תורה לחסידים שלוש פעמים. פעמיים בטיש בליל שבת: בראשונה הוא משמיע 'פלפול', לאחר מכן הוא מוסר רעיון מוסרי בפרשת השבוע; ופעם נוספת בסעודה שלישית - דברי כיבושין בנוסח זקניו לבית סיגוט.

משפחתו

אחיו, רבי שמואל דוד הלברשטאם, האדמו"ר מצאנז-קלויזענבורג .

נשוי לחיה-שרה[1], בתו של רבי שמואל אלכסנדר אונסדורפר. ילדיו:

  • הרב יחזקאל שרגא ברוך - הרב הצעיר של קריית צאנז. נשוי למינדל צירל, בת דודו רבי יצחק אריה לייבוש הלפרין (בן רבי אלחנן).
  • הרב יוסף משה דוב - ראש ישיבות צאנז. נשוי לשרה לאה, בת דודו הרב אשר אנשיל למברגר ממאקווא אלעד-נתניה.
  • הרב אברהם - ראש חבורות האברכים צאנז ומשפיע בישיבה קטנה בקריית צאנז בנתניה, בשבת פרשת בא תשפ"א הוכתר כרב דקהילת צאנז בקרית צאנז טבריה . נשוי לנחמה אסתר, בת רבי אברהם שלום ישכר דוב ליפשיץ הלברשטאם מסטרופקוב.
  • מאיר משולם, נישא לברכה, בת דודו הרב יעקב אליהו אונסדורפר, גאב"ד קהל "ראשית חכמה" במונטריאול קנדה [2].

ראו גם

קריית צאנז

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.