הרב יצחק יהודא ירוסלבסקי

יצחק יהודא ירוסלבסקי
לידה 20 בספטמבר 1942 (78)
ט' בתשרי תש"ג
תל אביב
מקום פעילות קריית מלאכי
השתייכות חסידות חב"ד
תפקידים מזכיר בית דין רבני חב"ד
רבותיו הרבי מחב"ד, הרב שלמה חיים קסלמן

הרב יצחק יהודא ירוסלבסקי (נולד בט' בתשרי תש"ג, 20 בספטמבר 1942) הוא רבה של שכונת נחלת הר חב"ד בקריית מלאכי ומזכיר בית דין רבני חב"ד בארץ הקודש.

ביוגרפיה

נולד בתל אביב לחיה אסתר ולמשה זאב ירוסלבסקי. למד בישיבת תומכי תמימים בלוד, בשנת תשכ"ב נסע ללמוד בישיבת תומכי תמימים המרכזית שבמרכז חב"ד העולמי בברוקלין שבניו יורק. בשנת תשכ"ד נישא לשולמית, בתו של הרב דב בעריש רוזנברג, משפיע בשיכון חב"ד לוד.

הוסמך לרבנות בשנת תשכ"ה על ידי הרב שניאור זלמן גרליק, הרב הראשון של כפר חב"ד. בשנת תשכ"ט מונה על ידי הרבי מליובאוויטש לרב של שכונת "נחלת הר חב"ד" בקריית מלאכי, שהוקמה אז. בשנת תשל"ח, לאחר פטירתו של הרב שלמה יוסף זוין, מונה למזכיר בית דין רבני חב"ד בישראל. בתפקיד זה הוא משמש למעשה כיושב ראש בית הדין. בחייו של הרבי מליובאוויטש היה הקשר עם בית הדין עובר דרך הרב ירוסלבסקי. הרב מרדכי אליהו העיד שהרבי מליובאוויטש אמר לו כי הרב ירוסלבסקי הוא הסמכות הרבנית העליונה של חסידות חב"ד בישראל[1].

בשנת תשמ"ה החל להסמיך רבנים צעירים. כמה פעמים בשנה הוא יוצא לבחון בוגרי מכוני הסמכה לרבנות ברחבי העולם.

בשנת תשע"ב הכריז רב העיר הספרדי של קריית מלאכי הרב חיים פינטו, כי הרב ירוסלבסקי הוא הרב האשכנזי של המקום. סמוך לכך החליטה מועצת העיר כי רבני העיר האשכנזים הם הרב ירוסלבסקי וכן הרב יצחק עזריאל, ואולם להכרזות אלו אין תוקף רשמי[2].

משפחתו

לרב ירוסלבסקי שלושה בנים ושמונה בנות. אחייניתו רבקה הולצברג נרצחה יחד עם בעלה ואחרים במתקפת הטרור בבית חב"ד במומבאי ב-2008.

הערות שוליים

  1. הרב מרדכי אליהו, במכתב מד' באייר ה'תשס"ד: "הרבי אמר לי שהרב ירוסלבסקי הוא הסמכות הרבנית העליונה"
  2. אלי ג'אן, כתבינו בדרום, קרית מלאכי: כמה רבנים יש לעיר? תלוי את מי שואלים, באתר כיכר השבת, 31 במאי 2012
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.