הרב דוד לאו

הרב דוד ברוך לאו
הרב דוד לאו
לידה 13 בינואר 1966 (55)
כ"א בטבת ה'תשכ"ו
השתייכות יהדות אורתודוקסית
תפקידים הרב של שוהם
רב העיר מודיעין
הרב הראשי לישראל
נשיא מועצת הרבנות הראשית

הרב דוד ברוך לאו (נולד בכ"א בטבת ה'תשכ"ו, 13 בינואר 1966) הוא הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הרבני הגדול. בעבר שימש רב העיר מודיעין והיישוב שוהם.

ביוגרפיה

דוד לאו נולד בתל אביב. בן לרב ישראל מאיר לאו, לימים הרב הראשי לישראל, וחיה איטה, בתו של הרב יצחק ידידיה פרנקל, רבה של תל אביב.

למד בישיבת היישוב החדש, שלוש שנים בישיבת בית מתתיהו וחצי שנה בישיבת פוניבז' בבני ברק. היה חניך בתנועת הנוער "עזרא" בתל אביב. את שירותו בצה"ל, אותו סיים בדרגת רב סרן, עשה ברבנות חיל המודיעין.

שימש רבו הראשון של היישוב שוהם. משהוקמה העיר מודיעין, נבחר לרבה האשכנזי של העיר, לצד הרב הספרדי הרב אליהו אלחרר. הרב לאו היה מופקד אז על מערך שיעורי התורה, הכשרות ועירובין ומחלקת נישואין והרב אלחרר הקים וניהל את מערך המקוואות.

בשנת 2003 כשאוחד היישוב מכבים רעות יחד עם העיר מודיעין, החל הרב יעקב צ'יקוטאי לכהן גם כרב העיר מודיעין יחד עם הרב דוד לאו והרב אליהו אלחרר, כך שבמודיעין כיהנו שלושה רבני עיר במקביל.[1] מצב זה נמשך עד מינויו של הרב לאו לרב הראשי לישראל.

הרב לאו היה הרב הראשון בישראל שעסק במתן תשובות הלכתיות באמצעות האינטרנט, באתר האינטרנט "מורשת".[2] החל מקיץ 2006 ועד לבחירתו לתפקיד הרב הראשי האשכנזי לישראל הופיע מדי יום שישי בתוכנית הטלוויזיה "שאלת רב" בערוץ הראשון, העוסקת בשאלות ותשובות הלכתיות. מאז שנת 1999 שידר את הפינה היומית "נקודה יהודית" ברדיו קול חי.

הרב לאו פרסם מאמרים בקבצים שונים כגון "תחומין" ו"מוריה". כמו כן, ערך את ספר השו"ת של אביו "יחל ישראל". ערך ופרסם ספר זיכרון לסבו הרב יצחק ידידיה פרנקל בהוצאת מכון ירושלים. בשנת תשס"ח (2008) פרסם את הספר "משכיל לדוד", העוסק בנושאי יוחסין, גיור, הלכות צבא ועוד.

בי"ז באב תשע"ג (24 ביולי 2013) נבחר לרב הראשי האשכנזי לישראל. בכך נהיה הרב הצעיר ביותר שנבחר לתפקיד זה, בגיל 47. הוא זכה לתמיכת ראש הממשלה בנימין נתניהו ומפלגות יהדות התורה וש"ס.

נשוי לצפורה, בתם של הדסה והרב יצחק רלב"ג, חבר מועצת הרבנות הראשית לישראל ולשעבר יו"ר המועצה הדתית בירושלים.

אילן יוחסין

צבי יהודה לאו
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
רבי ישראל יוסף לאו
 
רבי משה חיים לאו
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
נפתלי לאו-לביאהרב ישראל מאיר לאויהושע הגר-לאו
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בנימין לאו
 
הרב משה חיים לאו
 
הרב דוד לאו
 
משה הגר-לאו
 
עידית איצקוביץ

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. קובי אור, תיק 348207/12 - הרב צ'יקוטאי נגד עיריית מודיעין באתר מקומון מודיעין, 10 ביוני 2013
  2. הרב יובל שרלו, רשו"ת הרבים, 2003, בהקדמה
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.