הצלב האדום המלכותי

הצלב האדום המלכותי
Military Cross
פרטים
מדינה בריטניה הממלכה המאוחדת
סוג עיטור צבאי
המעניק הכוחות המזוינים של בריטניה
למען "שירות יוצא דופן בתחום הסיעוד צבאי"
זכאות חברי הכוחות המזוינים של בריטניה ובעלות בריתה.
סטטוס פעיל
דרגות וסוגים חבר (RRC)
עמית (ARRC)
נוסד אפריל 1883

הצלב האדום המלכותיאנגלית: Royal Red Cross מוכר גם בר"ת: RRC או ARRC לדרגה השנייה) הוא עיטור בריטי בעל שתי דרגות המוענק לחיילי הכוחות המזוינים של בריטניה ובעבר גם לחברי חבר העמים הבריטי. העיטור ניתן לציון פעולה יוצאת דופן, גבורה או שירות מצוין ומשמעותי בקרב חיילים בתחום הסיעוד הצבאי.
עד שנת 1976 העיטור היה נחלתם של נשים בלבד, משום שנשים היו אלו שעסקו בתחום הסיעוד בעבר. העיטור ניתן החל מהיווסדו לכלל הדרגות בניגוד להרבה עיטורים בתקופות מוקדמות אשר חולקו בגרסה נפרדת לקצינים ולחיילים.

תיאור העיטור

העיטור הוא צלב מסוג צלב פאטה עשוי זהב ואמייל אדום, במרכז הצלב מוצג פורטרט המונרך המכהן. על הזרוע העליונה ועל השתיים משמאל ומימין כתובות המילים; "אמונה", "תקוה" ו-"צדקה", כאשר בזרוע התחתונה כתובה השנה 1883 (שנת היווסדות העיטור). העיטור תלוי על סרט כחול בעל שני פסים אדומים באגפיו, זה הוא גם סדר הצבעים המוצגים באות העיטור (גרסה מוקטנת של העיטור אשר נענדת לא באירועים פורמלים). העיטור בדרגת הנמוכה יותר של "עמית" (ARRC) דומה בצורתו לעיטור בדרגה הראשונה אך עשוי כסף ולא זהב.

קישורים חיצוניים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.