המשרד לפיתוח דיגיטלי, תקשורת ותקשורת ההמונים של רוסיה

המשרד לפיתוח דיגיטלי, תקשורת ותקשורת ההמונים של רוסיה
מידע כללי
שר/ה קונסטנטין נוסקוב מ-18 במאי 2018
http://www.minsvyaz.ru/ru

המשרד לפיתוח דיגיטלי, תקשורת ותקשורת ההמונים של רוסיהרוסית: Министерство цифрового развития, связи и массовых коммуникаций Российской Федерации) הוא המשרד הפדרלי ברוסיה האחראי על כלל תחומי התקשורת ברוסיה, בכללם טלוויזיה, רדיו, אינטרנט, טלפון, סלולרי, ודואר.

המשרד יונק את שורשיו ממשרד התקשורת הסובייטי שהיה ספק בלעדי של שירותי תקשורת (בעיקר דואר וטלפון) וכיום פועל המשרד כרשות פיקוח המפקחת על ספקי שירותים בדואר, בטלפון ובתחום האינטרנט. המשרד אחראי על יישום מדיניות המדינה בתחום התקשורת, פיתוח תשתית התקשורת, רישוי ופיקוח על ספקים שירותי תקשורת, פיקוח על הדואר, מדיניות בקרה וניהול התקשורת הממלכתית.

המשרד הוקם כמשרד התקשורת ותקשורת ההמונים על בסיס המשרד לטכנולוגיות מידע ותקשורת במאי 2008, בתקופת ממשלת פוטין השנייה.

היסטוריה

המשרד יונק את שורשיו ממשרד הדפוס והטלגרף של האימפריה הרוסית שהוקם ב-15 ביוני 1865 מתוך יחידות הטלגרף של משרד הפנים. במרץ 1868 פורק והוקם מחדש באוגוסט 1880. אך פורק שוב שנה לאחר מכן. בתקופת הצאר, תחום הדפוס והתקשורת היה באחריות משרד הפנים ומחלקת הטלגרף שלו.

לאחר מהפכת פברואר הוקם משרד הדפוס והטלגרף של הממשלה הזמנית שהפך לקומיסריות העממית לענייני דפוס וטלגרף שפורקה על מנת להקים במקומו את הקומיסריון העממי לענייני תקשורת, ב-17 בינואר 1932. ב-15 במרץ 1946 משרד התקשורת של ברית המועצות הוקם כיורש קומיסריון התקשורת.

ב-4 בפברואר 1990 הוקם משרד התקשורת הרוסי שהפך ביולי 1990 למשרד לתקשורת, מידע וחלל.

ב-10 בנובמבר 1991 שינה שמו למשרד התקשורת של רוסיה, שפורק ב-17 במרץ 1997.

ב-12 בנובמבר 1999 הוקם משרד התקשורת והמידע שפורק ב-9 במרץ 2004 במסגרת הרפורמה הפדרלית בממשלת פרדקוב והוקם מחדש כמשרד לטכנולוגיות מידע ותקשורת ב-20 במאי 2004.

ב-12 במאי 2008 המשרד לטכנולוגיות מידע ותקשורת הפך למשרד התקשורת ותקשורת ההמונים.

ב-15 במאי 2018 הוכרז על שינוי שם המשרד למשרד הממשלתי לפיתוח דיגיטלי, במסגרת ממשלת מדבדב השנייה.[1][2][3]

מבנה

סוכנות התקשורת הפדרלית

סוכנות התקשורת הפדרלית (ברוסית: Федеральное агентство связи), אחראית לניהול נכסי המדינה בתחום התקשורת כדוגמת סוכנות הידיעות הממלכתית "רי"א נובוסטי" והחברה הרוסית לתקשורת לוויינים.

הסוכנות הפדרלית לדפוס ותקשורת המונים

הסוכנות הפדרלית לדפוס ותקשורת המונים (Федеральное агентство по печати и массовым коммуникациям), אחראית לניהול נכסי המדינה בתחום הדפוס והטלגרף כמו העיתון "רוסיסקאיה גאזטה" ותאגיד התקשורת VGTRK

דואר רוסיה

ערך מורחב – דואר רוסיה

חברת "דואר רוסיה" (Почта России), חברה ממשלתית המתמחה באספקת שרותי דואר.

רגולטור האינטרנט

השירות הפדרלי לפיקוח בתחום התקשורת, טכנולוגיות מידע ותקשורת ההמונים (Федеральная служба по надзору в сфере связи, информационных технологий и массовых коммуникаций), הוא הרגולטור הראשי בתחום האינטרנט ותקשורת ההמונים ברוסיה ומהווה לזרוע ממשלתית בתחום זה.

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערות שוליים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.