המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה

המרכז האקדמי ויצו חיפה
תאריך ההקמה: 1971
סוג: מכללה אקדמית
נשיא: פרופ' שמעון עמר
מיקום: הגנים 21, המושבה הגרמנית
קמפוס: חיפה
www.wizodzn.ac.il
(למפת חיפה רגילה)
 
המרכז האקדמי לעיצוב
ולחינוך ויצו חיפה

המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה על שם נרי בלומפילד היא מכללה אקדמית להכשרת מעצבים, המשלבת במסגרת זו את מקצוע החינוך. המרכז שוכן במושבה הגרמנית שבחיפה.

היסטוריה והווה

המוסד הוקם בשנת 1971 על ידי ארגון ויצו העולמית, כמוסד שנועד לקדם את החינוך המקצועי בארץ. במשך השנים חלק המרכז האקדמי את מבניו עם תיכון "ויצו לאמנות", ובשנת 2002 עבר המרכז האקדמי למשכנו החדש והמודרני במושבה הגרמנית. משנה זו ועד 2018 כיהן כנשיא המרכז האקדמי פרופ' דוד אלכסנדר. משנת 2018 מכהן כנשיא פרופ' שמעון עמר.

במרכז האקדמי פועלות חמש מחלקות לתואר ראשון במקצועות העיצוב:

הלימודים משולבים עם מקצוע ההוראה והבוגרים מקבלים, בסיום לימודיהם, תעודת הוראה בנוסף לתואר הראשון. לימודי ההוראה והחינוך במרכז האקדמי מתקיימים במקביל ללימודי ההתמחויות, ומטרתם להעשיר את לימודי התואר בתחום מדעי החברה והרוח, להקנות מיומנויות מחקר, ולהכשיר מורים לבתי-הספר העל-יסודיים בתחומי העיצוב והחינוך.

המרכז האקדמי מפעיל גם מחלקה ללימודי חוץ. המחלקה מאפשרת לימודים שאינם מחויבים בכללים החלים על לימודים אקדמיים, ואלה כוללים מגוון של קורסים בתחומי עיצוב מגוונים: עיצוב גרפי, עיצוב פנים, צילום מקצועי, עיצוב אופנה, עיצוב תכשיטים, סטודיו ברישום וציור ותוכנות מחשב בעיצוב. כמו כן קיימות מסגרות ללימודי קדָם ולימודי המשך.

במסגרת לימודי ההמשך, המיועדים לבוגרי לימודי חוץ ולבוגרים בעלי תואר אקדמי בעיצוב, נלמדים קורסים מתקדמים ובהם למשל "מורשה נגישות מתו"ס", המיועד לאדריכלים ומהנדסים.

בניין המרכז האקדמי

במקום בו שוכן המרכז האקדמי היה מבנה ששימש בעבר כמרכז נוער. המבנה ניתן למרכז האקדמי על ידי עיריית חיפה לשם הפיכתו למשכנו החדש של המרכז האקדמי. לאחר תחרות בין מרצי המחלקה לאדריכלות, זכו האדריכלים יורם פופר ואלי הירש, בשיתוף לוסיאנו סנטנדראו, לתכנן את המבנה. המבנה הוא חלק ממכלול הכולל כיכר המקשרת בין הרחוב הראשי של המושבה הגרמנית לבין המרכז האקדמי. פנים המבנה מודרני ודינמי וחיצוניותו משתלבת באופי הבניה במושבה הגרמנית. בשנת 2007 זכו האדריכלים המתכננים בפרס אות העיצוב על מבנה המרכז האקדמי.[1]

קומת הכניסה של המבנה משמשת כגלריה לתערוכות מתחלפות של בוגרי המוסד ואמנים נוספים.

אגודת הסטודנטים

אגודת הסטודנטים של המרכז האקדמי ויצו חיפה מוכרת כמלכ"ר משנת 2011. האגודה מורכבת מארבע מחלקות: דוברות וניו-מדיה, רווחה, אקדמיה ותרבות. בראש כל מדור יושב רמ"ד הכפוף ליו"ר האגודה. כל פעילי האגודה הם סטודנטים במכללה ומטרת כולם לייצג, לתמוך ולסייע לסטודנטים בזמן הלימודים.

האגודה פועלת כל העת בתוך המכללה ומחוצה לה, החל מחברות בהתאחדות הסטודנטים הארצית ועד לפעילות כחלק משדולה בכנסת, על מנת ליצור עבור הסטודנטים את התנאים האקדמיים והחברתיים הטובים ביותר.

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערות שוליים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.