המרכז האקדמי למשפט ולעסקים

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
תאריך ההקמה: 1995
סוג: מכללה אקדמית
נשיא: פרופ' משה כהן- אליה
סטודנטים: 2,400[1]
סטודנטים לתואר ראשון: 2,400[1]
מיקום: רמת גן
http://www.clb.ac.il

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים הוא מכללה אקדמית שאינה מתוקצבת ללימודי משפטים ומנהל עסקים, הממוקם ברמת גן.

נשיא המכללה הוא פרופ' משה כהן-אליה, דיקן בית הספר למשפטים הוא פרופ' יעד רותם ודיקן בית הספר למנהל עסקים הוא פרופ' גל רז.

היסטוריה

לימודי המשפטים במסגרת המרכז האקדמי למשפט ולעסקים החלו בשנת 1995, מוסד אקדמי שנקרא אז המכללה האקדמית למשפטים. המכללה נוסדה על ידי פרופ' פנחס שיפמן ביוזמת סגל המורים של הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית. פרופ' שיפמן שימש כראש המוסד מיום הקמתו ועד 2001, ובקדנציה שנייה משנת 2006 ועד 2011. את פרופ' שיפמן החליף פרופ' דוד מנשרי מאוניברסיטת ת"א. משלבי הקמתו, כיהנה הגב' ניצה מזר כמנכ"ל המייסד של המכללה ולאחר פרישתה ב 2013, החליפה בתפקיד מנכ"ל המרכז מר אורי ליבר. בשנים האחרונות מכהן האלוף איתן בן אליהו (במיל) כיו"ר האספה הכללית של המכללה. המרכז האקדמי למשפט ולעסקים מוכר כמוסד להשכלה גבוהה מטעם המועצה להשכלה גבוהה מאז שנת הלימודים תשס"ט.[2][3]. בית הספר למשפטים במוסד האקדמי מוציא לאור את כתב העת "עלי משפט" מאז נובמבר 1999. בשנת 2008, הקים דוקטור שילה ליפשיץ את החוג לחשבונאות ועמד בראש החוג עד מותו בשנת 2010.

בדצמבר 2011 נפתח המכון לאחריות תאגידית שפועל מטעם המרכז האקדמי למשפט ולעסקים.

במרכז שלוש חטיבות לזכויות אדם, למשפט פלילי וקרימינולוגיה ולמשפט מסחרי.

נתונים

במרכז האקדמי למשפט ולעסקים לומדים בכל שנה 2,200 סטודנטים בממוצע[4].

הישגים בולטים

במרץ 2005 הגישה חטיבת זכויות האדם של המרכז האקדמי למשפט ולעסקים, על ידי מי שעמד בזמנו כמנהל החטיבה, עו"ד אביב וסרמן ועו"ד אפי מיכאלי, יחד עם גונדר בדימוס שלמה טוויזר, עתירה לבית המשפט העליון, לביטול תיקון מס' 28 לפקודת בתי הסוהר, תיקון שאפשר את הקמתו של בית סוהר בניהול פרטי. לצוות הייצוג הצטרפו לאחר הגשתה של העתירה גם עו"ד גלעד ברנע ועו"ד יעל ברדה. בפסק הדין, הקרוי בג"ץ הפרטת בתי הסוהר, שניתן ב-19 בנובמבר 2009, אסר בית המשפט העליון על הקמתו של בית הסוהר הפרטי, בהחלטה תקדימית.

על פועלו בעניין זה זכה המרכז בשנת 2010 בפרס גורני למשפט ציבורי.

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערות שוליים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.