המוזיאון הימי הלאומי (גריניץ')

יש להשלים ערך זה: בערך זה חסר תוכן מהותי.
הנכם מוזמנים להשלים את החלקים החסרים ולהסיר הודעה זו. שקלו ליצור כותרות לפרקים הדורשים השלמה, ולהעביר את התבנית אליהם.
המוזיאון הימי הלאומי
פרטים
סוג מוזיאון ימי
שנת ההקמה 1937
כתובת Greenwich, London

המוזיאון הימי הלאומיאנגלית: National Maritime Museum, ובקיצור: NMM) נחשב למוזיאון הימי המוביל בעולם, והטוב במוזיאונים הימיים של בריטניה. המוזיאון נמצא בגריניץ' שבמזרח לונדון, בסמוך לפארק גריניץ', ומכיל אוסף מגוון המתאר את ההיסטוריה הימית של בריטניה, לרבות עוגנים, מדים ימיים, ציורים ומפות רבות. במוזיאון נמצא ארכיב מקיף בנושא ימאות וספנות. מרביתו הועלתה לאינטרנט ופתוחה לציבור. בית המלכה הוא חלק ממבני המוזיאון. מבנה זה חלק מאתר מורשת עולמית של אונסק"ו המכונה "גריניץ' הימית".

למוזיאון סניף נוסף בקרבת נמל פולמאות' שבקורנוול.

גני המוזיאון, המצויים דרומית לו, תוכננו בשנות ה-70 של המאה ה-19 בעקבות כריית מנהרה מתחתיהן עבור מסילת הרכבת המקשרת בין גריניץ' ללונדון. המנהרה נכרתה בשיטת "חפור וכסה", ולאחר סיום חפירתה וכיסוייה בשנת 1878 נשתלו הגנים מחדש בסגנון אנגלי אופייני.

במרץ 2008 תרם המיליונר הישראלי סמי עופר סכום של 20 מיליון ליש"ט לצורך בניית אגף חדש למוזיאון. סכום זה הוא הסכום הגבוה ביותר שנתרם למוסד תרבות באנגליה אי פעם. האגף נבנה בשנת 2012 לכבוד חגיגות 75 שנה להיווסד המוזיאון, ימוקם מדרום מערב למבנה המוזיאון, ונקרא על שמו של עופר.[1].

קישורים חיצוניים

ראו המוזיאון הימי הלאומי (גריניץ') בוויקישיתוף.

הערות שוליים

  1. ראש ממשלת בריטניה גורדון בראון ציין בעקבות התרומה:
    הסיפור הימי הוא למעשה הסיפור הלאומי שלנו. התרומה הנדיבה של מר עופר תעזור לנו להבטיח שהדור שלנו והדורות הבאים יבינו בצורה טובה יותר את תפקידו המכריע של הים בהיסטוריה שלנו ובחייהם של אלה שתלויים בו. אני מריע לכבוד ההזדמנות הזו שמאפשרת לנו לקדם את מחויבותנו לעבר הימי שלנו, וכן לעתיד הימי שעוד צפוי לנו. זה מתאפשר באמצעות המתנה הייחודית הזו שמר עופר מעניק לאומה שלנו
    מיכל מרגלית, סמי עופר תרם 45 מיליון דולר למוזיאון הימי בגריניץ', ואגף חדש ייקרא על-שמו, גלובס, 27 במרץ 2008
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.