דריווש ניטא

אין לראות את דף זה כערך אנציקלופדי. נא הימנעו מעריכה בו לפני שכתובו על בסיס הגרסה המקורית
דף זה יובא ו/או טופל בעבר שלא על פי מדיניות המכלול, ומשכך ייתכן שנעדר ממנו תוכן ראוי או ששוכתב בצורה בלתי תקינה.
תוכלו להשוות את הערך מול הערך המקורי, וכן לצפות בשינויים שבוצעו בו. אתם מוזמנים לשכתב אותו מחדש או לנהל דיון מקדים בדף השיחה.

דריווש ניטא או דריווש נותוסיוונית: "דריווש הממזר" ) מכונה במחקר דריווש השני, היה המלך העשירי של ממלכת פרס [1][2]. הוא היה בנו הלא חוקי של דריווש ארתחששתא מאם בבלית.

וימלוך תחתיו דריוש ניטא המלך העשירי לפרס

צמח דוד חלק שני עמוד ו

חייו

ניטא עלה לשלטון לאחר שנלחם באחיו למחצה והרגו. הוא מתואר כשליט חלש, שבימיו רבו הסכסוכים הפנימיים והמרידות של טוענים לכתר. הישגו הגדול היה בשיפור היחסים עם העולם היווני. התערבות האחשדרפנים שלו באסיה הקטנה, טיספרנס ופרנבזוס, במהלך המלחמה הפלופונסית ותמיכתם בספרטה הובילו להכרה מצד היוונים בזכותו של דריווש לשלוט בכל השטחים באסיה הקטנה, שהיו בעבר תחת שליטת פרס.

בסוף ימיו החלה מלחמת אחים בין יורשיו, כורש הצעיר וארתחשסתא השני.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. צמח דודצמח דוד חלק שני עמוד ו
  2. על פי המחקר הוא מלך במשך 19 שנים, החל מינואר-פברואר 423 לפנה"ס עד ל-404-405 לפנה"ס Richard A. Parker and Waldo H. Dubberstein, Babylonian Chronology, 626 B.C. - A.D. 45, Chicago: The University of Chicago Press, 1942, עמ' 16
הקודם:
ארתחשסתא הראשון
השושלת האחמנית הבא:
ארתחשסתא השני

ערך זה מכיל דפי טיוטה וניסוי וטעייה של ניסוח המבט התורני  בנושא מדעי היהדות.

This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.