דללול

דללול
ዳሎል
מדינה אתיופיה  אתיופיה
מחוז עפר
גובה 130- מטרים
תאריך ייסוד 1918
אזור זמן UTC +3

דללול (באנגלית: Dallol, באמהרית: ዳሎል) הייתה עיר בצפון אתיופיה, השוכנת במחוז עפר ובגובה של כ-130 מטרים מתחת לפני הים. בעיר זאת היה מספר זעום של תושבים ולפי הנתונים של השלטונות באתיופיה היא תוארה כעיר רפאים.

דללול נחשבת למקום המיושב החם ביותר על פני כדור הארץ. בין השנים 1960 ל-1966 עמד ממוצע הטמפרטורות השנתי בה על 35 מעלות צלזיוס. הטמפרטורה החודשית הממוצעת בחודש החם ביותר (אוגוסט) עומדת על 47 מעלות צלזיוס.

דללול היא אחת מהערים המבודדות ביותר בעולם. אין בה כבישים ושירות התחבורה היחידי הפעיל בה הוא שיירות גמלים שמגיעות אליה כדי לאסוף מלח.

היסטוריה

העיר הייתה מרכז חשוב לתעשיית המלח והאשלג באתיופיה. ייצור האשלג מדללול פסק לאחר מלחמת העולם הראשונה, ובין 1920 ל-1941 נעשו מספר ניסיונות לא מוצלחים כדי לחדש את הייצור. בין 1925 ל-1929 כרתה חברה איטלקית כ-25,000 טונות של סילביט מדללול.

ב-2004 נודעה העיר בעולם לאחר שנשיונל ג'יאוגרפיק וערוץ 4 של הטלוויזיה הבריטית הציגו אותה בסדרה שעסקה במקומות בהם שוררים התנאים הקיצוניים ביותר על פני כדור הארץ.

ראו גם

  • אוימיאקון - המקום המיושב הקר ביותר על פני כדור הארץ.

קישורים חיצוניים

This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.