דוד רוטנברג

דוד רוטנברג
לידה 24 באוגוסט 1964 (56)
מדינה ישראל  ישראל

דוד זאב רוטנברג (ידוע בכינוי וולווה; נולד בט"ז באלול תשכ"ד, 24 באוגוסט 1964), הוא איש תקשורת ומחבר ספרים ישראלי, חסיד חב"ד. יזם וערך מ-2002 את פורום בחדרי חרדים וב-2014 הקים את אתר חרדים10.

ביוגרפיה

נולד בכפר חב"ד לצבי ושושנה רוטנברג. למד בתלמוד תורה בכפר חב"ד, בישיבת תומכי תמימים בכפר חב"ד ובישיבת תומכי תמימים במוריסטאון. רוטנברג שימש כתב בניו יורק של השבועון יום השישי וכפר חב"ד, (תחת שם העט דוד ארגמן) והיה גם בעל טור בידיעות אמריקה ובמעריב אמריקה.

היה העורך הראשי של המוסף "קולות" של השבועון החרדי "בקהילה". לאחר פרישתו בשנת 2006 ממגזין "בקהילה", מונה כעורך יועץ בשבועון כפר חב"ד ושינה את פניו. לאחר מכן שימש כעורך מגזין השבועון שעה טובה.

בשנת תש"ס הקים את אתר חב"ד און ליין, שאותו ניהל במשך מספר שנים.

רוטנברג ניהל את פורום בחדרי חרדים במערכת האתר הייד פארק שהוא נמנה עם מייסדיה. בפורום כתב תחת הכינוי דוד10. במסגרת הפורום היה מן הראשונים שעסקו בחשיפת עבירות בעניינים שבצניעות במגזר החרדי[1]. בדצמבר 2009 פרש מניהול האתר, לאור מכתב שפרסמו רבנים הקורא לחרם על אתרי אינטרנט חרדיים. כעבור זמן שב להנהלת האתר, אך לא להנהלת הפורום[2].

רוטנברג הוא יועץ תוכן לעיתונים ואתרי אינטרנט וכן עורך ספרים. ב-2008 נישא בשנית לשרי רוט, שכתבה בעיתון בקהילה תחת שם העט שרה גל.

באפריל 2014 הקים בשיתוף עם אשתו את האתר "חרדים10".

בתחילת המאה ה-21 התחרש כתוצאה ממחלה. בדצמבר 2017 עבר ניתוח שבעקבותיו פרסמה אשתו בטוויטר: "רגע מרגש! אחרי 15 שנים בעולם של דממה, קרא דוד בעלי, 'אני שומע'!"[3].

במשך שנים התגורר בכפר חב"ד. כיום מתגורר במודיעין עילית ולו 2 ילדים.

מספריו

  • פלאי הרבי : ספורי מופת לילדים ולנער, כפר חב"ד, שי - הוצאה לאור, ה'תשנ"ז
  • מלתא דבדיחותא : אוצר חכמה וחדוד לקורא הצעיר, כפר חב"ד, ספריית אשל, ה'תשנ"ח 1998
  • מסע הרבי לארץ הקודש, כפר חב"ד, הוצאה עצמית, ה'תשנ"ט. - מחקר היסטורי העוסק בביקורו של האדמו"ר יוסף יצחק שניאורסון מליובאוויטש בארץ ישראל בשנת ה'תרפ"ט
  • הפרטיזן שחיכו לו חיים אחרים, תולדות שלום דובער פרידמן

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.