דוב ים דרום-אמריקני

דוב ים דרום-אמריקני
מיון מדעי
ממלכה בעלי חיים
מערכה מיתרניים
מחלקה יונקים
סדרה טורפים
תת-סדרה טורפים ימיים
משפחה אוטריים
תת-משפחה דובי ים
סוג דוב ים
מין דוב ים דרום-אמריקני
שם מדעי
Arctocephalus australis
תחום תפוצה

דוב ים דרום-אמריקני (שם מדעי: Arctocephalus australis) הוא מין של דוב ים החי בימים ובחופים שליד אמריקה הדרומית, בעיקר בפרו, בצ'ילה ובארגנטינה.

דובי הים הדרום-אמריקנים חיים הן לאורך חוף האוקיינוס השקט של אמריקה הדרומית החל מחצי האי פארקאס שבדרום פרו ועד כף הורן, והן לאורך חוף האוקיינוס האטלנטי מדרום ברזיל ועד כף הורן. הם נמצאים גם באיי פוקלנד, איי סטטן ואיי אסקונדידה. קיימים מעט דיווחים על תצפיות בדובי ים דרום אמריקנים בחופי אקוודור, באיי גלאפגוס ובאי גורגונה שבקולומביה.

יש לו 2 תת-מינים:

  • A. a. australis - המצוי באיי פוקלנד
  • A. a. gracilis - המצוי באמריקה הדרומית

פרוותם של דובי הים אפורה-כהה, למרות שלזכרים יש לעיתים שיער חום או אפור של שיער. לנקבות ולצעירים יש פרווה בהירה מעט על החזה והלוע והאף בינוני ומחודד מעט. אוזניהם מאוד בולטות. לזכרים צוואר עבה וחזק עם רעמת שיער ארוכה.

הזכרים של דוב הים גדולים יותר מהנקבות, אורכם 2 מטרים ומשקלם 200-150 ק"ג. אורך הנקבות עד 1.5 מ' ומשקלן 60-30 ק"ג. הגורים שוקלים 5.5-3.5 ק"ג ואורכם 65-60 ס"מ בממוצע.

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערות שוליים

    הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
    רישיון cc-by-sa 3.0
    This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.