דוב ים גואדלופה

דוב ים גואדלופה
מיון מדעי
ממלכה בעלי חיים
מערכה מיתרניים
מחלקה יונקים
סדרה טורפים
משפחה אוטריים
סוג דוב ים
מין דוב ים גואדלופה
שם מדעי
Arctocephalus townsendi
תחום תפוצה

דוב ים גואדלופה (שם מדעי: Arctocephalus townsendi) הוא מין של דוב ים החי באיים ליד ארצות הברית ומקסיקו. זהו דוב הים הצפוני ביותר למעט המין דוב ים צפוני שנמצא בסוג אחר.

הם דובי ים בינוניים שכמו רוב דובי הים הזכרים גדולים בהרבה מהנקבות ויכולים להגיע ל-160-170 ק"ג לעומת הנקבות ששוקלות 40-55 ק"ג. הזכרים בעלי רעמה שופעת עם שערות גסות בצבע חום בהיר עד צהבהב והגוף חום כהה כשהנקבות והגורים שחורים כמעט לגמרי ומכילים הרבה פחות שיער. כמו רוב אריות הים הם בעלי אוזניים קטנות אבל גלויות ורגליהם האחוריות נוטות קדימה בניגוד לכלבי הים החסרים תכונות אלה.

דובי הים נפוצים בטבע באי גואדלופה שנמצאים 200 ק"מ ממערב לחופי באחה קליפורניה ונמצאו גם באיי התעלה של קליפורניה ובעבר נמצאו גם בקליפורניה. על שם האי גואדלופה ניתן השם לדובי הים. הם שוחים בים סמוך לאיים ומחפשים שם להקות דגים כמו סרדינים, מקרל וסוליתים.

תעשיית הפרוות שהתפתחה במאה ה-18 ותחילת המאה ה-19 כילו את כל דובי הים מקליפורניה ונמשכו עד שנת 1894 אז הציד נאסר בחוק. הם נחשבים בחקיקה האמריקאית למין מוגן אך זה לא עוזר לאוכלוסיות להתאושש. בזמן האחרון חלה עלייה קטנה במספרם.

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערות שוליים

    הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
    רישיון cc-by-sa 3.0
    This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.