דדי פרלמוטר

דדי פרלמוטר
לידה 1954 (67 בערך)

דוד (דדי) אלימלך פרלמוטר (נולד ב-1954) הוא איש מחשבים, מהנדס ומנהל ישראלי, שהיה מבכירי חברת אינטל. מייסד עמותת "משלנו" לבני יורדים ישראלים.

ביוגרפיה

פרלמוטר נולד ב-1954 וגדל ברמת גן. שירת בצה"ל כלוחם בחטיבת הצנחנים, ולאחר שאחיו, עמירם, נהרג במלחמת יום הכיפורים, עבר לשרת באגף המודיעין.

ב-1980, לאחר שסיים לימודי הנדסת חשמל בטכניון, הצטרף לחברת אינטל. תחילה עבד במרכז הפיתוח של אינטל ישראל, וב-1984 היה אחראי על קבוצת פיתוח המעבדים המתמטיים של אינטל, i387. ב-1987 זכה בפרס נשיא המדינה לחדשנות בפיתוח תעשייתי עבור אותו מעבד. בסוף שנות ה-80 של המאה ה-20 מונה למנהל של קבוצת אדריכלות מעבדים ובתחילת שנות ה-90 של המאה ה-20 התמנה כאחראי על הובלת פיתוח מעבדי הפנטיום, ולאחר מכן ניהל חלק מקווי המוצר של מעבדים אלו. ב-1992 עבר לארצות הברית ומונה למנהל האחראי על פיתוח מעבדי פנטיום פרו ופנטיום 2. ב-1995, התמנה למנהל מרכז הפיתוח של החברה בחיפה; בתקופה זו פותח במרכז מעבד הסנטרינו. ב-2001, מונה לסגן נשיא החברה ולמנהל קבוצת הפלטפורמות הניידות של אינטל. בתפקידו זה היה האחראי על התכנון, על הפיתוח ועל השיווק של פתרונות אינטל עבור פלח שוק המחשוב הנייד.

ב-2006 עבר לארצות הברית וקיבל אחריות על כל ההחלטות הטכנולוגיות הנוגעות לפיתוח מעבדים באינטל. ב-2009 מונה למנהל משותף של חטיבת ארכיטקטורת השבבים ולאחר מכן סמנכ"ל מוצרים וסגן נשיא בכיר.

באינטל הוביל פרלמוטר את התפיסה לפיה עדיף לחברה להתמקד בפיתוח מעבד חדש המיועד למחשבים ניידים תוך שימת דגש על חיסכון באנרגיה, במקום על הגדלת הביצועים בלבד. בנוסף סבר כי חלקה של אינטל בבניית מוצר צריך להיות רחב יותר, בכלל זה פיתוח שירותים ותוכנות מעבר לחומרה עצמה[1].

ב-23 באוקטובר 2013 הודיע על כוונתו לעזוב את אינטל[2], לאחר שבאפריל אותה השנה נודע על כוונת דירקטוריון החברה למנות את בריאן קרזניץ' למנכ"ל החברה, עם עזיבתו של פול אוטליני. עם מינויו של קרזניץ' למנכ"ל הוא הוביל שינוי מערכתי שרוקן, למעשה, את תפקידו של פרלמוטר מסמכויותיו. ב-21 בפברואר 2014, עת מלאו 34 שנים לעבודתו באינטל, עזב פרלמוטר את תפקידו וחזר לישראל.

פרלמוטר, בצוותא עם אשתו חיה, הקימו בארצות הברית את עמותת "משלנו", אשר פועלת בקרב ילדיהם של ישראלים שהיגרו לארצות הברית, בעיקר בקמפוסים בקליפורניה, פלורידה ומדינת ניו יורק; העמותה פועלת בשיתוף ההסתדרות הציונית, הסוכנות היהודית ותנועת הצופים. מטרות העמותה הן חיזוק הזהות הישראלית-יהודית, בניית קהילת סטודנטים ישראלית-אמריקאית חזקה, חיזוק קשרי משפחה וזהות יהודית סביב ערכים יהודיים משותפים, קידום תחושת השייכות באמצעות בניית ידע ונוחות במסורת והיסטוריה יהודית, וחיזוק הקהילה הרחבה יותר - פיתוח מבוגרים אמריקאים-ישראלים צעירים, המנהיגים העתידיים בקהילותיהם. פרלמוטר כיהן כיו"ר העמותה וכיום הוא חלק מוועדת ההיגוי.

במאי 2014 מונה לדירקטור בחברת השבבים הישראלית מלאנוקס[3]. הוא יושב-ראש משותף של ״המועצה הציבורית לקידום היי-טק בחברה הערבית״[4], מייסודה של עמותת צופן.

ב-17 בפברואר 2019 פורסם כי פרלמוטר יצטרף לרשימת גשר, במסגרתה יתמודד על מקום בכנסת העשרים ואחת[5].

פרלמוטר נשוי ואב לארבעה ומתגורר בחיפה.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.