דגל לבנון

דגל לבנון
סוג הדגל דגל לאומי
הונף לראשונה 7 בדצמבר 1943
מוטיבים עיצוביים פס ספרדי: אדום-לבן-אדום, במרכז ארז הלבנון
שם המעצב חברי פרלמנט לבנוניים
גרסאות היסטוריות
דגל המארונים המאה ה-18
המנדט הצרפתי על לבנון

דגל לבנוןערבית: علم لبنان) הוא דגלה הלאומי של לבנון. הוא אומץ ב-7 בדצמבר 1943 וצויר לראשונה בביתו של חבר הפרלמנט הלבנוני, סאיב סלאם על ידי כמה חברי פרלמנט.

תיאור

הדגל מורכב משני פסים אדומים, אחד למעלה ואחד למטה, שמופרדים על ידי פס לבן שגודלו פי שניים מהפס האדום (יחס של 1:2:1 - פס ספרדי) ובמרכז עץ ארז ירוק שנוגע בשני הפסים האדום ורוחבו הוא שליש מרוחב הדגל.

סמליות

במלחמת העולם הראשונה, הצבעים אדום ולבן היו צבעי הלגיון הלבנוני. האדום מסמל את ההקרבה והלבן את הטוהר. עץ הארז הירוק במרכז הדגל מסמל שמחה ושגשוג. הוא גם סמלה העתיק של לבנון מאז ימי התנ"ך.

היסטוריה

במהלך ההיסטוריה הדגל של לבנון היה דגלם של האנשים שכבשו אותה (פיניקים, ממלוכים, עות'מאנים).

במהלך המאה שמונה עשר, המארונים השתמשו בדגל לבן עם ארז במרכז. אחרי מלחמת העולם הראשונה הלאומנים הלבנונים הוסיפו שני פסים אדומים שסמלו את דם החיילים שנשפך וגם סמלו את הליגיון הלבנוני, כוח צבאי שהוקם על ידי צרפת בשנת 1916 ושצבעיו היו לבן ואדום.

במהלך המנדט הצרפתי על לבנון הדגל ששימש את לבנון היה דגל צרפת, עם תוספת של ארז הלבנון באמצע הדגל. הדגל עוצב על ידי נשיא תנועת ההתנגדות לשלטון העות'מאני, נאום מוקרזל.

הדגל הנוכחי עוצב בביתו של חבר הפרלמנט סאיב סלאם ואומץ על ידי לבנון באופן רשמי ב־7 בדצמבר 1943 על ידי הפרלמנט.

ראו גם

קישורים חיצוניים

This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.