ג'רוזלם ריפורט

ג'רוזלם ריפורט
תדירות כתב עת דו-שבועי
סוגה חדשות
שם במקור The Jerusalem Report
נוסד 1990
שפה אנגלית
מערכת ירושלים
http://www.jpost.com/Jerusalem-Report

ג'רוזלם ריפורטאנגלית: The Jerusalem Report) הוא כתב עת דו-שבועי ישראלי בשפה האנגלית, המכסה נושאים פוליטיים וחברתיים בישראל, במזרח התיכון וביהדות התפוצות.

כתב העת נוסד כשבועון עצמאי בשנת 1990, ובשנת 1998 נרכש על ידי קבוצת הג'רוזלם פוסט. הוא נותר בעל קו מערכת עצמאי מזה של הג'רוזלם פוסט ושל פרסומים אחרים בקבוצה. כתב העת מפרסם מאמרים פוליטיים, ראיונות עם אישים בולטים וסקירה של הסצנה התרבותית בישראל.

היסטוריה

"ג'רוזלם ריפורט" נוסד בשנת 1990 על ידי הירש גודמן, שהיה עד אז הכתב הצבאי של הג'רוזלם פוסט. ב-1989 הוא פנה אל זאב חפץ, סופר ועיתונאי שהיה מנהל לשכת העיתונות הממשלתית עד שש שנים קודם לכן, וסיפר לו שהוא מקים שבועון חדש, בבעלות ארבעה יהודים מיליארדרים מחוץ לארץ, ביניהם ברונפמן מקנדה. גודמן הציע לחפץ את תפקיד העורך הראשי (Managing Editor) ביחד עמו. חפץ הסכים והשניים הרכיבו ביחד את צוות השבועון החדש, בו נכללו בין השאר גם אהוד יערי, נתן שרנסקי, זאב שיף ועיתונאים ידועים אחרים. השבועון התחיל לצאת לאור לקראת סוף 1990.

דייוויד הורוביץ היה העורך הראשי משנת 1998 והמוציא לאור משנת 2001 עד 2004. שרון אשלי ערכה את כתב העת משנת 2004 עד 2006, ואיטה פרינס גיבסון מ-2006 עד לשנת 2012, אז הוחלף על ידי העיתונאי הבריטי מתיו קלמן, שהחזיק בתפקיד במשך חצי שנה. "נדרשתי על ידי ההנהלה לבצע קיצוץ של 10% בתקציב, שגם ככה היה רעוע. העדפתי להתפטר מאשר לבצע את הקיצוץ," אמר קלמן. העורך הראשי כיום הוא אילן אביתר.

בשנת 2000 ציין העיתונאי ג'פרי גולדברג כי הג'רוזלם ריפורט הוא לדעתו "כתב העת הטוב ביותר שמפורסם בישראל, באנגלית או בעברית. הג'רוזלם ריפורט היא מוקד של מקצועיות והגינות בעיתונות הישראלית."

בשנת 2004 זכה העיתון בפרס בוריס סמולר מטעם ארגון הג'וינט על כיסוי יהדות התפוצות.

בעלות

כתב העת מומן בשנות היווסדו על ידי חמישה נדבנים יהודים, ביניהם צ'ארלס ברונפמן. הוא נמכר בשנת 1998 לרשת העיתונים הקנדית "הולינג'ר", שרכשה גם חלק מהבעלות על הג'רוזלם פוסט.

בשנת 2004 נרכשה קבוצת הג'רוזלם פוסט, ובה גם הג'רוזלם ריפורט, על ידי חברת מרקעי תקשורת בע"מ, בבעלותו של אלי עזור.

כאשר הג'רוזלם ריפורט נרכש על ידי "הולינג'ר" יחד עם הג'רוזלם פוסט, יצאה הודעה לעיתונות לפיה בשני העיתונים ימוזגו מחלקות הפרסום והמחלקות המנהליות, אולם כל עיתון יישאר עם קו עריכה עצמאי. עם זאת, בשנים האחרונות החלה קבוצת הג'רוזלם פוסט להשפיע גם על הג'רוזלם ריפורט, תוך צמצום החופש העיתונאי של כותביו.

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.