ג'מעה אזברגה

ג'מעה אזברגה
מדינה ישראלקובץ:Flag of Israel.svg  ישראל
לידה לקיה, ישראל
השכלה אוניברסיטת בן-גוריון בנגב
סיעה הרשימה המשותפת
חבר הכנסת
תקופת כהונה 21 במרץ 2017 - 30 באפריל 2019 (שנתיים ו־5 שבועות)
הקודם בתפקיד באסל גטאס
כנסות ה־20

ג'מעה אזברגהערבית: جمعة الزبارقة; נולד ב-15 באוגוסט 1956) הוא פוליטיקאי ערבי-ישראלי. חבר הכנסת העשרים מטעם מפלגת בל"ד והרשימה המשותפת.

ביוגרפיה

אזברגה הוא חבר מפלגת בל"ד. בעל תואר ראשון בניהול מערכות בריאות מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב. עבד במכבי שרותי בריאות במשך 17 שנה והיה מנהל סניפי קופת החולים ביישובים רהט, כסייפה ולקייה ומנהל קשרי הקהילה של המגזר הבדואי בקופת החולים. היה מיוזמי הכנסת הקופה למגזר הבדואי (בשנת 1993), לאחר שבמשך שנים פעלה בו קופת חולים כללית בלבד.

פעל מטעם ועדת המעקב העליונה של ערביי הנגב נגד תוכנית פראוור. כמו כן ניהל פרויקט להכרת עולם הרפואה לתלמידים, על מנת לעודדם לפנות ללימודי התחום.

שובץ במקום הרביעי ברשימת בל"ד לכנסת התשע עשרה, אך בל"ד זכתה בשלושה מנדטים בלבד והוא לא נבחר. שובץ במקום ה-14 ברשימה המשותפת לכנסת העשרים ושוב לא נבחר, לאחר שהרשימה המשותפת זכתה ב-13 מנדטים בלבד. עם התפטרותו של באסל גטאס מהכנסת נכנס אזברגה לכנסת ב־21 במרץ 2017[1]. בבחירות לכנסת הבאה לא התמודד אך הוצב במקום ה-109 הסמלי ברשימת רע"מ-בל"ד.

אזברגה נשוי ואב לתשעה. הוא גר בלקיה, בבית מגורים שנגדו הוצא צו הריסה על ידי משרד הפנים[2].

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.