גיידסטאר

גיידסטאראנגלית: GuideStar; כוכב מנחה) הוא מיזם אינטרנטי שמטרתו לאפשר לציבור הרחב גישה למידע על עמותות וארגונים ללא כוונת רווח. מספר העמותות הפעילות הרשומות באתר גיידסטאר ישראל הוא כ-42,000.

היסטוריה

פרויקט גיידסטאר המקורי הוקם בשנת 1994 בארצות הברית כיוזמה פרטית. בשנת ב-2004 הוקם בבריטניה ארגון גיידסטאר העולמי[1] שמטרתו להפיץ פרויקטים דומים ברחבי העולם והוא שקידם את הפרויקט בארץ. את הפרויקט בישראל יזמו ביחד משרד המשפטים, ג'וינט ישראל ויד הנדיב ("קרן רוטשילד"). הוא נבנה ומופעל על ידי NPTech טכנולוגיה. האתר עלה בגירסת ניסוי בשנת 2009 וביולי 2010 נפתח לציבור הרחב.

האתר מאפשר לקבל מידע מקיף על העמותות שניתן על ידי רשם העמותות (למשל דוחות כספיים, דוחות מילוליים, מטרות, מספר עמותה, שנת יסוד, מען העמותה, מייסדי הארגון, אישור ניהול תקין) ומידע שיסופק באופן וולונטרי על ידי העמותות עצמן כגון תיאור פעילויות העמותה, קהל היעד שהיא פונה אליו וכדומה.

תפעול גיידסטאר ישראל

גיידסטאר פועל בישראל שלא למטרות רווח. כל הארגונים המופיעים באתר אינם משלמים עבור היכללות בו, והעיון בכל אחת מהרשומות באתר ניתן בחינם ולכולם. 

גיידסטאר ישראל פועל כפרויקט משותף למשרד המשפטים, יד הנדיב וג'וינט ישראל ומופעל על ידי חברת NPTech – טכנולוגיות למגזר השלישי בע"מ (חל"צ).

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.