בלו אוריג'ין

בלו אוריג'ין (באנגלית: Blue Origin - "מקור כחול") היא חברה פרטית אמריקאית המפתחת מנועים רקטיים, טילי שיגור לחלל, וכן שירותי תיירות לחלל. החברה הוקמה בידי איש העסקים ג'ף בזוס.

החברה הוקמה בשנת 2000 אך בתחילה היא נהגה בחשאיות, ורק בשנת 2006 דבר קיומה הגיע לידיעת הציבור הרחב. מדובר בחברה קטנה יחסית, מועסקים בה נכון למחצית 2018 כ-1,500 עובדים.

החברה בונה או מתכננת לבנות שלושה טילים שונים, כולם מיועדים לשימוש חוזר (בדומה לטילי פאלקון 9 של המתחרה SpaceX).

  • ניו שפרד: טיל קטן בעל שלב אחד בלבד, המיועד להביא קפסולה ובה עד שישה אנשים לגובה של כ-100 ק"מ במהירות אופקית אפס.
  • ניו גלן: טיל תלת שלבי לשיגור מטענים כבדים של עד כ-40 טון למסלול נמוך סביב כדור הארץ, גובהו מתוכנן להיות 99 מטר וקוטרו 7 מטר.[1]
  • ניו ארמסטרונג: ישנו תכנון עתידי לבנות טיל חזק אף יותר, שיעלה ביכולותיו על סטורן 5.

הטילים נקראים כולם על שם אסטרונאוטים אמריקאים פורצי דרך, ניו שפרד על שם אלן שפרד האסטרונאוט האמריקני הראשון שהגיע לחלל בטיסה תת-מסלולית, ניו גלן על שם ג'ון גלן האסטרונאוט האמריקני הראשון שהגיע למסלול הקפה סביב כדור הארץ, וניו ארמסטרונג קרוי על שם האסטרונאוט הראשון שהניח את כף רגלו על אדמת הירח - ניל ארמסטרונג. שמות הטילים משקפים את יכולותיהם, החל מטיסה קצרה אל גבול החלל ועד הנחתת עשרות טונות על גרם שמימי אחר.

בלו אוריג'ין עמלה גם על פיתוח מנועי דלק נוזלי לטילים, המבוססים על מתאן (BE4 שמם), מנועים אלה צפויים להשתלב בטיל ניו גלן, וכן בטיל וולקן שמפתחת חברת ULA שאמור להחליף את הטילים דלתא 4 ואטלס 5.[2] בנוסף, היא מפתחת חללית לא מאוישת בשם בלו מון שתוכל להנחית מטען במשקל של כ-5 טון על אדמת הירח.

מצב הפיתוח

בלו אוריג'ין בנתה עד כה 3 טילים מדגם ניו שפרד שטסו 11 פעמים בסך הכל, הראשון שוגר באפריל 2015 והגיע לגובה 93.5 ק"מ, אך הוא התרסק בניסיון הנחיתה, השני שוגר בנובמבר 2015, הוא הגיע לגובה של כ- 105 קילומטר ונחת בהצלחה סמוך לנקודה ממנה שוגר. בכך ניו שפרד היה לטיל הראשון שהגיע לחלל ונחת חזרה על כדור הארץ. (ניו שפרד הקדים את פאלקון 9 במספר שבועות, אך פאלקון 9 הוא כמובן גדול וכבד בהרבה מניו שפרד, ומגיע למהירויות גבוהות ממנו, ולכן השבתו ארצה מורכבת וקשה לאין ערוך[2]), לאחר מכן התבצעו עוד 4 טיסות, בכולם הטיל והקפסולה שבראשו נחתו בהצלחה.

בדצמבר 2017, אחרי הפסקה של יותר משנה, שוגר טיל ניו שפרד שלישי משודרג לגובה של כמעט 100 ק"מ ונחת בהצלחה.

באפריל 2018 שוגר הטיל השלישי שוב, הוא נפרד מהתא המאויש-לעתיד בגובה 77 ק"מ ונחת בהצלחה, הקפסולה הגיעה בשיא לגובה 105.9 ק"מ ונחתה באמצעות מצנחים[3].

בשיגור השלישי של טיל זה שהתקיים ביולי 2018 נעשה ניסוי בהפעלת מנועי ההימלטות בגובה רב וכך נקבע שיא חדש בגובה אליה הגיע הקפסולה שבראשו - 118.8 ק"מ.

השיגור הרביעי והחמישי של טיל זה (המסומן כ- NS3) אירעו בינואר ובמאי 2019 והושלמו בהצלחה.

במרץ 2018 דווח כי החברה מחפשת צוות הפקות שיתכנן את חווית ההכנה לטיסות בניו שפרד, כן דווח שהטסים יגיעו אל מתחם בלו אוריג'ין יומיים לפני הטיסה יתכוננו ויעברו הדרכות, הצפי של ראשי החברה הוא לשגר טיסת ניסוי מאוישת באמצעות ניו שפרד במהלך 2019 ולהתחיל לשגר תיירים באופן מסחרי עד סוף השנה.[2]

בשנת 2018 אמורה להסתיים הקמת המפעל שירכיב את "ניו גלן" בקייפ קנאוורל, והשיגור הראשון צפוי להיות ב-2021.[2]

מימון

רוב המימון של החברה מגיע מכיסו הפרטי של ג'ף בזוס (ב-2017 לדוגמא פורסם כי הוא מכר מניות של אמזון בשווי מיליארד דולר לשם כך) אך באוקטובר 2018 הודיע חיל האויר האמריקאי על מענק בן 500 מיליון דולר כדי לסייע בפיתוח הטיל ניו גלן (סכום דומה ניתן לפיתוח הטיל אומגה של Orbital ATK ו-וולקן של ULA), כחלק מתכנית כללית לתמוך ביכולות שיגור מגוונות מאדמת ארצות הברית. בנוסף, החברה מרוויחה סכומים קטנים תמורת הצבת ניסויים של נאס"א בטיסות הניסוי של ניו שפרד.

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערות שוליים

  1. אליסף קוספמן, בלו אוריג'ין מציגה טיל חדש ענק, הידען
  2. 1 2 3 4 דרוש מקור
  3. Blue Origin conducts New Shepard test flights with commercial payloads, אתר nasaspaceflight.com, כריס ברגין, 29 באפריל 2018
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.