ביוספירה 2

ביוספירה 2 הוא מתקן מחקר מדעי בבעלות אוניברסיטת אריזונה החל משנת 2011. מטרת המתקן היא לחקור, ללמד וללמוד על כדור הארץ, המערכות שעל פניו ומיקום כדור הארץ ביקום. זהו מבנה בעל שטח של 12,700 מטרים רבועים שנבנה במקור כמערכת אקולוגית מלאכותית סגורה בעיר אורקל (Oracle) במדינת אריזונה בארצות הברית, על ידי יוזמה משותפת של מספר גופים שהמנהל הראשי שלה היה ג'ון פ. אלן. המימון הגיע ישירות מהיוזמה ועלה 200 מיליון דולר משנת 1985 ועד שנת 2007, כולל אדמה, חממות ומגורי הצוות.

המתקן נבנה בין השנים 1987 ל-1991, השתמשו בו כדי לחקור רשת מורכבת של יחסי גומלין של מערכות חיים במבנה שכולל אזורים שמבוססים על חמש ביומות, אזור חקלאי ואזור מחיה/עבודה כדי ללמוד על יחסי הגומלין בין בני אדם, חקלאות וטכנולוגיה עם שאר הטבע. המתקן גם בדק שימוש אפשרי של ביוספירה סגורה במקרה של יישוב החלל על ידי בני אדם. השם מגיע מהביוספרה של כדור הארץ, ביוספירה 1, מערכת החיים על כדור הארץ היא הביוספירה היחידה שידוע עליה עד כה.

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.