בחינת הבגרות בהיסטוריה

בחינות הבגרות בהיסטוריה הן שתי בחינות בגרות חיצוניות מטעם משרד החינוך בישראל, להן נדרש כל נבחן על מנת להיות זכאי לתעודת בגרות מלאה.

הבגרות בהיסטוריה היא בהיקף 2 יחידות לימוד חובה וניתן להרחיב את המקצוע ל-5 יחידות בחירה. הבגרות בהיסטוריה מורכבת משני שאלונים - היסטוריה א' והיסטוריה ב'. השאלון הראשון מהווה 40% מהציון הסופי בשתי יחידות היסטוריה ועוסק בלאומיות ובתקופת בית שני או ערים וקהילות בימי הביניים. השאלון השני מהווה 60% מהציון הסופי במקצוע ועוסק בתקופת השואה והקמת מדינת ישראל. כל חלק עוסק הן בהיסטוריה היהודית והן בהיסטוריה העולמית.

החל משנת תשע"ו בתוכנית הרפורמה החדשה ללמידה משמעותית התבטלו השאלונים היסטוריה א והיסטוריה ב ושני השאלונים חוברו לשאלון אחד שבו הנושאים הם: בית שני, לאומיות, ציונות, הקמת מדינת ישראל וסוגיות נבחרות בתולדות המדינה. היבחנות בבחינת הבגרות בהיסטוריה מהווה 70% מהציון הכולל הסופי, כמו כן הורד החלק של השואה מן הבגרות וכדי לקבל את 30% הנדרשים לבגרות, על תלמיד לבצע עבודה על נושא השואה.


הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.