בוסטון קונסלטינג גרופ

בוסטון קונסלטינג גרופ
נתונים כלליים
סוג שותפות
תאריך הקמה 1963
משרד ראשי בוסטון, מסצ'וסטס, ארצות הברית
ענפי תעשייה ייעוץ אסטרטגי
אנשי מפתח הנס-פול בירקנר (נשיא ומנכ"ל)
עובדים 5,600 (יועצים)
BCG.com

בוסטון קונסלטינג גרופאנגלית: The Boston Consulting Group, או BCG) היא חברת בינלאומית לייעוץ אסטרטגי שלה סניפים ב-42 מדינות. הפירמה מוכרת כאחת מחברות הייעוץ היוקרתיות בעולם. נכון ל-2016, ברשימת המגזין "פורצ'ן" של "המקומות הטובים ביותר לעבוד בהם" היא מדורגת במקום השלישי.[1]

החברה הוקמה על ידי ברוס הנדרסון, בוגר אוניברסיטת ואנדרבילט ובית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת הרווארד. לאחר שנים רבות שעבד במחלקת הרכש של קמעונאית מוצרי החשמל וסטינגהאוס בפיטסבורג, הוא חבר לארתור ליטל בקיימברידג', מסצ'וסטס. הוא גויס לחברת בוסטון, בה הוא הקים יחידת ייעוץ של אדם אחד תחת השם בוסטון קונסלטינג גרופ. בשנת 1975, הנדרסון יזם יחד עם עובדים נוספים רכישה של היחידה שהקים מידי חברת בוסטון, ובכך העובדים הפרידו את בוסטון קונסלטינג גרופ מחברת בוסטון. הרכישה הושלמה בשנת 1979.

מתחרותיה הישירות של בוסטון קונסלטינג גרופ, אשר מספקות שירותי ייעוץ לחברות באותו סדר גודל, הן חברות הייעוץ מקינזי וביין ושות'. שלוש החברות יחד מכונות לפי האותיות הראשיות של שמן ה-MBB על ידי מגייסי מנהלים וגורמים נוספים בתעשייה.

בוסטון קונסלטינג גרופ החלה לפעול בישראל בשנת 2010, עם פתיחתו של הסניף בתל אביב, שהיה הסניף ה-70 במספר שהקימה החברה בעולם, והשלישי שהוקם במזרח התיכון.

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערות שוליים

This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.