ארמון קינגס לאנגלי

ארמון קינגס לאנגלי
צילום האזור בו שכן ארמון קינגס לאנגלי

ארמון קינגס לאנגליאנגלית: Kings Langley Palace) שימש במהלך המאה ה-13 כארמון המלכים מבית פלנטג'נט. הארמון ממוקם בכפר קינגס לאנגלי (הקרוי על שם הארמון), בהרטפורדשייר, צפונית מערבית ללונדון שבאנגליה.

היסטוריה

הארמון נבנה ביוזמת המלכה אלינור מקסטיליה, אשר רכשה את האחוזה שהייתה בכפר בשנת 1276 והורתה להקים את הארמון ואת פארק ציד הצבאים על גבעה הסמוכה לכפר.

האיזכור הראשון שמופיע בכתובים לקיומו של הארמון הוא כתב זימון שהוציא בשנת 1299 אדוארד הראשון, מלך אנגליה לבישוף של נורוויץ' להגיע לארמון. בשנת 1349, בשל פרוץ מגפה בלונדון העביר המלך אדוארד השלישי את חצר המלוכה לארמון קינגס לאנגלי. והמלך ריצ'רד השני נהג לחגוג את חג המולד בארמון זה. הארמון נפגע בשרפה בשנת 1431. הארמון שוקם באופן חלקי ולא שב לשימוש מלא. האירוע הרשמי האחרון המתועד שנערך בארמון היה בשנת 1476 עת ויליאם ווליגפורד, ראש מנזר סנט אלבנס ערך בארמון נשף רשמי עבור הבישוף של לאנדאף.

תעוד משנת 1591 מציין כי בית השער וחלק מהמבנה עדיין נותר על עומדו, אולם בהיעדר תחזוקה נהרס הבניין במהלך השנים.

באתר בו היה ממוקם הארמון, ממוקם כיום בית הספר רודולף סטיינר קינגס לאנגלי.

תיאור הארמון

בחפירות ארכאולוגיות שנערכו באתר התגלה מרתף רחב ידיים אשר שימש ככל הנראה לאכסון יינות. כמו כן התגלה כי מבני הארמון הקיפו שלוש חצרות פנימיות.

לקריאה נוספת

  • Anthony Emery, Greater Medieval Houses of England and Wales, vol. III, Cambridge University Press, 2006
  • John Steane, The archaeology of the medieval English monarchy , Routledge, 1998

קישורים חיצוניים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.