אריה ים שטלר

אריה ים שטלר
מיון מדעי
ממלכה בעלי חיים
מערכה מיתרניים
מחלקה יונקים
סדרה טורפים
משפחה אוטריים
תת-משפחה אריות ים
סוג אריה ים שטלר
מין אריה ים שטלר
שם מדעי
Eumetopias jubatus
תחום תפוצה

אריה ים שטלר (שם מדעי: Eumetopias jubatus) הוא מין של אריה ים גדול והיחיד בסוג Eumetopias. זהו המין הגדול ביותר במשפחת האוטריים, כשמקור שמו בחוקר גאורג שטלר. המין חי בטבע בצפון האוקיינוס השקט ובחופיו.

מאפיינים

פרוות אריה הים בצבע צהוב-חיוור עד צהוב-חום, אפם אדמדם והגורים שחורים.

אורכם של הזכרים של אריות הים 2.82–3.25 מ' ומשקלם 450–1,120 ק"ג בממוצע. הנקבות קטנות מהם בהרבה ואורכן 2.3–2.9 מ' ומשקלן 240–350 ק"ג. לזכרים יש גם חזה ומצח רחבים יותר מהנקבות ורעמה גדולה ובולטת.

תפוצתם משתרעת מהאיים הקוריליים וים אוחוצק למפרץ אלסקה ועד לאי אנו נואבו שבקליפורניה בדרום, ובעבר היו גם באיי התעלה של קליפורניה. בקיץ הם נודדים יותר דרומה עד ליפן, וחלקם נצפו גם דרומית לשם בים הצהוב ולאורך חופי קוריאה וסין.

אקולוגיה

אריות הים הם טורפים מיומנים ואופורטוניסטים שאוכלים בעיקר דגים, כמו ההרינג, שיבוט אלסקה (Theragra chalcogramma), Pleurogrammus monopterygius, דגים מהסוג Hippoglossus, Mallotus villosus, Gadus macrocephalus ודגי סלעים וכן רכיכות ודיונונים, והם יכולים לצלול למים עמוקים לשם כך. הם יכולים גם לעלות בשפכי נהרות כדי לאכול מינים מקומיים כמו החידקן. לעיתים רחוקות יותר יאכלו חיות גדולות יותר כמו גורי כלבי ים או לוטרות.

הטורפים היחידים שלהם הם האורקה והכריש הגדול הלבן.

ראו גם

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערות שוליים

    הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
    רישיון cc-by-sa 3.0
    This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.