אקדח דייהו

K5/DP51
מידע כללי
סוג אקדח
מדינה מייצרת קוריאה הדרומית  קוריאה הדרומית
יצרן S&T Motiv
שנות שירות 1989-היום
מידע טכני
קליבר 9x19 מ"מ פרבלום
הזנה מחסנית (13 או 15 כדורים)
אורך כולל 190.5 מ"מ
אורך קנה 104.14 מ"מ
משקל ריק 734 גרם
טווח אפקטיבי 50 מטר

דייהו K5/DP51 הוא אקדח חצי אוטומטי בקוטר 9 מ"מ, שפותח על ידי חברת דייהו הדרום קוריאנית, בין השנים 1984 ל-1988. ייחודו של אקדח דייהו הוא בהיותו בעל מנגנון "פעולה משולשת".

היסטוריה

האקדח פותח בחברת דייהו (Daewoo Precision Industries), שפשטה רגל ופורקה. אחר-כך יוצר על ידי חברת S&T Daewoo וכיום מיוצר על ידי S&T Motiv.

האקדח משמש כאקדח שירות של כוחות הביטחון והמשטרה של קוריאה הדרומית ונמכר גם למדינות אחרות.

מיוצרים שני דגמים נוספים וניתן להשיג את האקדח גם בהתאמה לתחמושת 40S&W[1].

מנגנון ההפעלה

גאוות יצרנית האקדח היא על היותו האקדח הראשון בעולם שיוצר במנגנון "פעולה מהירה", בעוד רוב האקדחים הם בעלי "פעולה יחידה" (Single-action), או "פעולה כפולה" (Double-action). מנגון הפעולה המהירה של הדייהו זכה לכנוי "פעולה משולשת", "פעולה כפולה מהירה", או "פעולה כפולה פלוס+".

המנגנון הייחודי של הפעולה המהירה כולל מערכת קפיצים פנימית, שאינה קיימת באקדחים אחרים, המאפשר לדרוך את האקדח ולאחר מכן לשמוט את הפטיש, כשיש כדור בקנה, כמו ב"פעולה כפולה", אך באופן שלחיצה קלה על ההדק, גם תקפיץ את הפטיש השמוט לאחור וגם תשחרר נקירה בדומה ל"פעולה יחידה" - ללא צורך בלחיצה בעוצמה, כמו זו הנדרשת ב"פעולה כפולה".

מנגנון זה מאפשר שימוש באקדח כבאקדח בעל "פעולה כפולה", אך באופן שיריית הכדור הראשון תהיה נוחה ומדויקת יותר מאשר באקדח בעל מנגנון "פעולה כפולה" רגיל. בנוסף, ניתן להשתמש באקדח זה גם כאקדח בעל מנגנון "פעולה יחידה" רגיל.

גוף האקדח והמחלק עשויים סגסוגת אלומיניום 7075-T6. הקנה והכוונות עשויים פלדת מוליבדן (4140 ו-4150 בהתאמה)[2].

ראו גם

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערות שוליים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.