אפרודיזיאק

על מנת להתאים דף זה למכלול דרוש לבצע בו תיקון כבד. הדף הועבר לטיפולם של עורכי אספקלריה.
אנחנו כאן בשבילך! אם הערך נחוץ לך, תוכל להגיש בקשת טיפול לעורכי אספקלריה, גש ללשונית שמימין לתיבת החיפוש, מתחת "רענון" מופיע "בקש טיפול". יש למלא את הסיווג המתאים. אם אין כזה, בחרו: שונות.

יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: טענות לא מבוססות, סגנון.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

אפרודיזיאק הוא חומר המגביר ומעורר חשק יצרי. מקור השם באלילה בשם אפרודיטה, אפרודיזיאק יכול להיות מאכל, משקה, סם, ריח, או כל דבר אשר מעורר תשוקה, מגביר פוריות ואת היצרים. חומר המדכא תשוקה נקרא אן-אפרודיזיאק.

הגישה המדעית

מדענים מתייחסים בסקפטיות לדיווחים רבים אודות צמחים או חומרים שונים אשר נטען באופן מסורתי או פסבדו מדעי כי הם מעלים חשק, ועם זאת, הספרות המדעית עצמה מדווחת על מספר חומרים כאלה שאכן נמצאו. ישנן תרופות, סמים ותוספים שונים, המפצים על חסרים טבעיים בחומרים אפרודיים או מתווכי חשק בגוף האדם, בין אם בשל פגם גנטי או אפי-גנטי בייצורם, ובין אם בשל הזדקנות. חומרים אשר תורמים לנשים ולגברים לעורר את תשוקתם ויצרם.

אפרודיזיאק בטבע

ישנם צמחים רבים המכילים חומרים הגורמים לגוף האדם לעוררות ולתשוקה. צמחים אלו נתגלו בדרך כלל ממפגשים בין התרבות המערבית לתרבויות אחרות. הגנרל קורטז (כובש מקסיקו) הביא עמו ליבשת אירופה את השוקולד יחד עם הסיפורים על הגברת כוח הגברא ששמע מן האצטקים.[דרוש מקור]

תוספי תזונה

צמחים

פרק זה דורש עריכה. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולערוך אותו. הסיבה לכך: יש להביא מקורות חיצוניים מספרות מדעית אובייקטיבית לכל אחת מהדוגמאות.

 • יוהימבה – עץ הגדל במערב אפריקה, ממנו מפיקים את היוהימביין. היוהימביין מגביר ליבידו, מזרים דם לאיברי הרבייה.
 • טריבולוס טרטסטריס – צמח המשמש לטיפול בבעיות ערמונית, איברי הרבייה ודרכי השתן ברפואה האיורוודית. הצמח מעלה זמנית רמות טסטוסטרון ומחזק ליבידו.
 • ג`ינקו בילובה – הצמח משפר את מחזור הדם בכל חלקי הגוף.
 • זנגביל – תבלין המשפר זרימת דם למערכת הרבייה. מעניק המרצה כללית מיד עם נטילתו, ויוצר תחושת חמימות בכל אברי הגוף.
 • מוירה פואמה – עץ האון הברזילאי – אחד הצמחים היעילים ביותר לטיפול באימפוטנציה ובחשק יצרי ירוד. היות שהוא מהווה גם סטימולטור עצבי אפקטיבי, עוזר הצמח לבעיות נפשיות המפריעות לקיום תקין של אישות.
 • סו פלמטו – ידוע כמחדש נעורי התפקוד הגברי. מחזק כוח גברא, ומגביר את מספרם של תאי רבייה.
 • ג`ינסנג – מגביר און. מגביר ייצור תאי רבייה. מעלה רמות טסטוסטרון. פועל על הצד ההורמונלי.
 • ציפורן – משפר תפקוד מערכת הרבייה. ניתן להשרות שיני ציפורן בברנדי למשך שבועיים.
 • Eurycoma Long או Tongkat Ali – גורם ליפור תאי הרבייה, זהו שורש של עץ הגדל במלזיה.

צמחים נוספים הפועלים על מחזור הדם: רוזמרין, פפריקה חריפה. צמחים נוספים הפועלים על המערך ההורמונלי: ויטאניה משכרת, חרחבין החופית, דמיאנה.

מעוררים נוספים

שוקולד מכיל ריכוז גבוה של המולקולה פנתילאמין (Phenethylamine) המיוצרת באופן טבעי בגוף האדם במצבי עוררות. עם זאת, מחקרים הראו כי פנתילאמין מתפרק במערכת העיכול כך שרק כמות זעומה מהחומר שמקורה במזון, עשויה להגיע אל המוח.

הסם הבלתי חוקי מתאמפטמין נחשב על פי הניסיון הקליני למעורר .

תזונה נכונה וכושר

תזונה עתירת שומנים, כולסטרול ואלכוהול משפיעה לרעה על ייצור הורמון הטסטוסטרון הגברי. רמת טסטוסטרון נמוכה גורמת לעייפות, דיכאון וירידה בדחף של הגבר. על מנת להעלות את רמת הטסטוסטרון שוב יש להקפיד על דיאטת אכילה נכונה ולשמור על כושר.

מדכאים

ערך מורחב – אן-אפרודיזיאק

עלי מרווה - מרווה מייבשת את הגוף מנוזלים ופוגעת בייצור תאי הרבייה.

ראו גם

הערות שוליים

  הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
  רישיון cc-by-sa 3.0
  This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.