אלון שוסטר

אלון שוסטר
השכלה תואר ראשון במתמטיקה ומחשבים
מפלגה מפלגת העבודה הישראלית, חוסן לישראל
סיעה כחול לבן
שר החקלאות ופיתוח הכפר ה-31
תקופת כהונה 17 במאי 2020 - מכהן (37 שבועות ו־4 ימים)
הקודם בתפקיד צחי הנגבי
תחת ראש הממשלה בנימין נתניהו
חבר הכנסת
תקופת כהונה 30 באפריל 2019 - 19 ביוני 2020 (שנה ו־7 שבועות)
הבא בתפקיד מיכל קוטלר-וונש
כנסות ה־2123
ראש מועצה אזורית שער הנגב
תקופת כהונה 2002 - 2018 (כ־16 שנים)
הקודם בתפקיד שי חרמש
הבא בתפקיד אופיר ליבשטיין
תפקידים בולטים

אלון נתן שוסטר (נולד ב-2 במרץ 1957, כ"ט באדר ה'תשי"ז) הוא שר החקלאות ופיתוח הכפר מטעם מפלגת חוסן לישראל בסיעת כחול לבן ובעבר חבר הכנסת מטעמן. עמד בראש המועצה האזורית שער הנגב בשנים 20022018.

ביוגרפיה

אלון שוסטר נולד בשנת 1957 בקיבוץ מפלסים שבנגב הצפוני, בן לאם ילידת ארגנטינה ואב יליד גרמניה. הוא חבר קיבוץ מפלסים ובשנות ה-90 היה מזכיר הקיבוץ.

למד בבית חינוך שער הנגב. בשנת 1975 התנדב לשנת שירות בשדרות. בשנה שלאחר מכן התגייס לצה"ל במסגרת גרעין הנח"ל, והתנדב לצנחנים לגדוד הנח"ל המוצנח. בצנחנים עבר מסלול הכשרה כלוחם, ולאחר מכן יצא לקורס מ"כים חי"ר וקורס קציני חי"ר. עם סיום הקורס חזר לתפקידי פיקוד בגדוד 50 ושימש כמ"מ, סמ"פ[1] ומ"פ. בשירות המילואים שימש כמפקד פלגה ביחידת שלדג.[2] שוסטר הוא סגן-אלוף במילואים ונכה צה"ל, לאחר שנפצע בעינו ואיבד את כושר ראייתו בה בשנת 1981 במהלך הכנות למבצע בלבנון. ב-2002 זכה באות הרמטכ"ל על הצטיינות במילואים.

עבד בבית חינוך שער הנגב כרכז חברתי, מחנך כיתות י"א וי"ב וסגן מנהל בית הספר. הוא בעל תואר ראשון במתמטיקה ומחשבים.

ראש המועצה האזורית שער הנגב

בשנת 2002 נבחר לראש המועצה אזורית שער הנגב. כיהן במסגרת תפקידו כמרכז פורום ראשי המועצות האזוריות הקיבוציות, יושב ראש ועדת הרווחה של מרכז המועצות האזוריות וחבר הוועד המנהל של מכללת ספיר. בנוסף הוא כיהן כיו"ר איגוד ערים שדרות-שער הנגב לביוב, יו"ר עמותת מתנ"ס ארנון, יו"ר הנהלת פארק תעשיות "ספירים", יו"ר מנהלת נחל שקמה ויו"ר המרכז הטיפולי השיקומי ההידרותרפי שער הנגב.

במסגרת תפקידו כראש המועצה פעל להגברת ביטחון תושבי המועצה האזורית הנמצאים תחת איום הקסאמים מרצועת עזה, ולהשלמת מיגון בתי התושבים ומוסדות החינוך.

בשנת 2009 זכה באות "אביר איכות השלטון" של התנועה לאיכות השלטון, בקטגוריית ה"חוסן הלאומי".[3] נימוקי הוועדה לפרס: "בהוקרה על תרומה יוצאת דופן לחוסנה של החברה בישראל, בתנופת פיתוח ואכלוס - תחת אש ובזמן רגיעה. אלון שוסטר ראוי לשמש דוגמה ומופת למעשה חלוצי איכותי המשלב עמידה בקו העימות עם יצירה".[4]

בינואר 2012 זכה בפרס השר למצוינות סביבתית לשנת 2011.[5] מנימוקי חבר השופטים לבחירתו: "על בסיס פעילותו הנרחבת בתחום הסביבתי באזורו, כגון שיקום נחל שיקמה, הפסקת הזרמת שפכים באזור התעשייה של שדרות וקידום החינוך הסביבתי בכל יישובי המועצה. פעילותו הסביבתית של אלון שוסטר לוותה בלקיחת משימות רבות החורגות מתפקידו כראש מועצה, כגון: יו"ר מנהלת נחל שיקמה, יו"ר איגוד ערים שדרות- שער הנגב לביוב ועוד". כמו כן, ציינה הוועדה את האתגרים הביטחוניים איתם מתמודד אלון כראש המועצה השוכנת באזור הנתון תחת איום הטרור. בנוסף, "קורות חייו העשירים של אלון שוסטר מעידים על רקורד נרחב של מצוינות בתחום העשייה הציבורית".

בשנת 2013 זכה באות החברה להגנת הטבע לשנה זו על פעילות משמעותית לשמירת השטחים הפתוחים במועצה האזורית שער הנגב.[6]

עמד בראש המועצה האזורית במהלך מבצע צוק איתן, שבו ספגו יישובי המועצה ירי אינטנסיבי מרצועת עזה. לקראת הבחירות לכנסת העשרים ב-2015 הוצב במקום ה-106 הסמלי ברשימת המחנה הציוני מטעם מפלגת העבודה הישראלית.

הכנסת ה-21 וה-22

לאחר פרישתו הצטרף למפלגת חוסן לישראל בראשות בני גנץ, שהשתלבה לבסוף ברשימת כחול לבן ביחד עם מפלגות יש עתיד בראשות יאיר לפיד ותל"ם בראשות משה יעלון. ברשימה הוצב במקום ה-27 ונבחר לכהן בכנסת העשרים ואחת לאחר שהרשימה קיבלה 35 מנדטים.

עם פיזור הכנסת העשרים ואחת, הוצב שוסטר בראש מטה ההתיישבות והחקלאות של מפלגת כחול לבן, ובתום מערכת הבחירות השנייה בשנת 2019 נבחר לכהן גם כחבר הכנסת בכנסת העשרים ושתיים.

שר החקלאות ופיתוח הכפר

ב-17 במאי 2020 מונה במסגרת ממשלת ישראל השלושים וחמש לשר החקלאות ופיתוח הכפר. למחרת, בטקס חילופי השרים במשרד החקלאות, אמר שוסטר כי יש לייצר מצב בו "מגדלים את האוכל בארץ ומייבאים רק במקרי מחסור".[7]

ב-21 במאי, פנה במכתב לשר האוצר, ישראל כ"ץ, בבקשה לדון מחדש בפטור המכס על חמאה, אשר יהיה בתוקף עד סוף שנת 2020.[8] כמו כן, כתב שוסטר במכתב שהוא חולק על עמדת מנכ"ל משרד החקלאות לשעבר, שלמה בן אליהו, שכאשר יש התנגשות בין טובת הצרכנים לטובת החקלאים טובת הצרכנים עדיפה. אולם לבסוף בחר כ"ץ שלא להיענות לבקשה והודיע כי יאפשר את המשך הפטור.[9]

עם אישור "החוק הנורווגי" התפטר מהכנסת, וכהונתו בה נפסקה ב-19 ביוני 2020.

חיים אישיים

שוסטר אוהד את קבוצת הפועל תל אביב וחבר העמותה. נשוי לליזי (אליזבט גיני) שוסטר ואב ל-4 ילדים.

לקריאה נוספת

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. משלחת קק"ל צרפת ביקרה בעוטף עזה, אתר קק"ל, אוגוסט 14, 2018, "מאז שנבחר לתפקידו בשנת 2002 מהווה אלון שוסטר, קצין צנחנים ואיש חינוך בעברו, את הכוח המניע בפיתוח האזור".
  2. מתן צורי, כמה הבהרות ותיקונים על הקשר המשולש גנץ-יעלון-שוסטר, טוויטר, 14 בפברואר 2019.
  3. אפרת טרבלסי, אלון שוסטר קיבל אות אביר איכות השלטון, 9 בספטמבר 2009, אתר "שדרותנט"(הקישור אינו פעיל, 14.6.2020)
  4. נימוקי ועדת אות אביר איכות השלטון, באתר התנועה לאיכות השלטון(הקישור אינו פעיל, 14.6.2020)
  5. אלון שוסטר זוכה פרס השר להגנת הסביבה לשנת 2011
  6. כנס ירושלים לסביבה וטבע 2013 - מגיע להם, אתר החברה להגנת הטבע
  7. שר החקלאות שוסטר בטקס חילופי שרי החקלאות, חשבון גלי צה"ל בטוויטר, 18 במאי 2020
  8. חגי עמית, יוחזר המכס על יבוא חמאה? הצעד הראשון של שר החקלאות החדש, אלון שוסטר, באתר TheMarker, 21 במאי 2020(הקישור אינו פעיל, 14.6.2020)
  9. נורית קדוש ועמרי מילמן, ישראל כץ נגד אלון שוסטר: יאפשר המשך יבוא חמאה בפטור ממכס, באתר כלכליסט, 21 במאי 2020
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.