אינדפנדנט

אינדפנדנט

אינדפנדנט" (באנגלית: The Independent) הוא עיתון בוקר בריטי שיצא לאור במהדורה מודפסת בלונדון בשנים 1986 עד 2016. החל ממרץ 2016 העיתון יוצא לאור במהדורת עיתון מקוון (באינטרנט) בלבד.

העיתון יצא לראשונה בשנת 1986, ומאז שנת 2010 העיתון בבעלותו של אלכסנדר לבדב, אוליגרך ואיש עסקים רוסי[1]. בתחילת דרכו יצא העיתון בפורמט ברואדשיט כשבשנת 2003 נוספה לו גרסה בפורמט טבלואידי (על-פי הגדרת העיתון "קומפקטי"). במרץ 2016 חדל העיתון להוציא לאור מהדורה מודפסת[2].

אלכסנדר לבדב עבד בשירות החוץ של הק.ג.ב, והמשפחה עברה ללונדון. תפקידו של אלכסנדר היה לדווח על המתרחש במגזר הפיננסי בעיר - הכשרה טובה לקפיטליזם הבלתי מוגבל של רוסיה של שנות ה -90.

כאשר העיתון הוקם בשנת 1986, מייסדיו שאפו לשקף את כלל הדעות בקשת הפוליטית הבריטית, אך עם הזמן אימץ העיתון גישה שמאלנית. בין היתר נקט העיתון בעמדה תקיפה נגד פעולותיה של הממלכה המאוחדת במלחמה העולמית בטרור. במאמרים בנושאים כלכליים העיתון נוטה לתמוך בליברליזם. במרץ 2010 החליט בנו של אלכסנדר, יבגני לבדב להציל את האינדפנדנט, רכש אותו תמורת פאונד אחד, פיקח על הפעלה מחדש ועיצוב מחדש של העיתון המפורסם ולאחר מכן השיק פרסום לאומי חדש לגמרי, ה- i, שהייתה גרסת הפשט של האינדיפנדנט שמכרה כל עותק בחמישים פני. העיתון i נועד לפנות אל הנוסעים שממהרים.[3]

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.