אוניברסיטת ראטגרס

אוניברסיטת ראטגרס
סמל אוניברסיטת ראטגרס
מוטו: Sun of righteousness, shine upon the West also
תאריך ההקמה: 10 בנובמבר 1766
סוג: אוניברסיטה ציבורית
הון עצמי: 700 מיליון דולר
צוות: 2,844
נשיא: רוברט ל. בארצ'י (Robert L. Barchi)
סגל: 6,502
סטודנטים: 56,868
סטודנטים לתואר ראשון: 42,327
סטודנטים לתארים מתקדמים: 14,541
מיקום: ארבעה מיקומים שונים בניו ג'רזי, ארצות הברית
כינוי: Scarlet Knights
http://www.rutgers.edu

אוניברסיטת ראטגרס (בשמה הרשמי, "Rutgers, The State University of New Jersey") היא אוניברסיטה ציבורית והמוסד הגדול ביותר להשכלה גבוהה במדינת ניו ג'רזי, ארצות הברית.

גרעין האוניברסיטה, Queen's College נוסד על ידי ג'ון (יוהנס) פרלינגהויסן וקיבל הכרה ב-1766. זהו הקולג' השמיני בגילו בארצות הברית ואחד מתשעת הקולג'ים הקולוניאליים שהוקמו לפני מלחמת העצמאות של ארצות הברית. במקור הייתה אוניברסיטה פרטית שקיבלה אליה גברים בלבד, אך עם הזמן שינתה זאת ומאז מאפשרת לשני המינים ללמוד בה. היא אחת משני הקולג׳ים היחידים מאותה תקופה שהפכו להיות ציבוריים, והוכרזה כאוניברסיטת ניו ג'רזי ב-1945.

לראטגרס ארבעה קמפוסים, שניים מהם ממוקמים בניוארק ובקמדן. בעבר, הקמפוס שנמצא בניוארק היווה את "אוניברסיטת ניוארק", אך בשנת 1946 התמזג עם מערכת ראטגרס, ודבר דומה קרה גם עם הקמפוס בקמדן.

ראטגרס היא אוניברסיטת המדינה הגדולה ביותר בניו ג׳רזי. היא מציעה יותר מ-100 סוגי תואר ראשון שונים, 80 סוגי תואר שני שונים, 80 סוגי דוקטורט שונים ותארים מקצועיים בכ-175 מחלקות אקדמאיות.

האוניברסיטה היא חלק מאיגוד האוניברסיטאות האמריקניות.

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.