אוניברסיטת ניו יורק

אוניברסיטת ניו יורק
New York University
קובץ:Nyuseal.gif
חותם האוניברסיטה
מוטו: "Perstare et praestare" (לשמר ולהצליח)
תאריך ההקמה: 1831
סוג: אוניברסיטה פרטית
הון עצמי: 12.2 מיליארד דולר
נשיא: אנדרו המילטון
יו"ר: מרטין לפטון
סגל: 6,755
סטודנטים: 43,404
סטודנטים לתואר ראשון: 21,638
סטודנטים לתארים מתקדמים: 21,766
מיקום: ניו יורק, ניו יורק, ארצות הברית
קמפוס: כיכר וושינגטון, ניו יורק
כינוי: השונרים, הסגולים
www.nyu.edu
(למפת ניו יורק רגילה)
 
קובץ:Red Point 12 New.gif
אוניברסיטת ניו יורק

אוניברסיטת ניו יורקאנגלית: New York University, בקיצור NYU) היא אוניברסיטת מחקר פרטית-אמריקנית הממוקמת במנהטן, ניו יורק. NYU נחשבת לאחד המוסדות האקדמיים הבולטים והמובילים ביותר בארצות הברית ובעולם, כמו גם לאחת ממוסדות ההשכלה הפרטיים הגדולים בארצות הברית. בין בוגריה וסגל המרצים שלה נמנים 37 חתני פרס נובל; שלושה זוכי פרס אבל; 16 זוכים בפרס פוליצר; מעל 30 זוכי אוסקר; וכן זוכים רבים בפרסי אמי, גראמי וטוני.

מדי שנה, מובילה האוניברסיטה בראש המוסדות המובילים בדירוגם האקדמי בארצות הברית ובעולם. הקבלה לאוניברסיטת ניו יורק נחשבת סלקטיבית למדי, ואחוז הקבלה אליה הוא מהנמוכים בארצות הברית ובעולם. בשנת 2016 דורגה האוניברסיטה במקום הראשון בארצות הברית מבין כלל האוניברסיאות בדירוג מעסיקים ובמספר הסטודנטים המועסקים עם סיום לימודיהם. במקום השני דורגה אוניברסיטת הרווראד ובמקום השלישי-אוניברסיטת פרינסטון.

היסטוריה

האוניברסיטה נוסדה בשנת 1831 על ידי קבוצת בעלי הון בראשות שר האוצר האמריקני לשעבר, אלברט גלאטין. היא הוקמה כאוניברסיטה פרטית, חילונית ומודרנית, שמטרתה לאפשר השכלה גבוהה לבני כל המעמדות, בהשראת אוניברסיטת לונדון. עם זאת, בשנותיה הראשונות למדו בה בעיקר בנים למשפחות עשירות ומיוחסות מניו יורק. גאלטין, שנמנה עם מקימיה, נבחר להיות נשיאה הראשון של האוניברסיטה.

באפריל 1831 קיבלה האוניברסיטה את הכרתה הרשמית, והיא כונתה The University Of The City Of New York. בשנת 1896, שונה שמה של האוניברסיטה ל-New York University. הרצאותיה הראשונות של האוניברסיטה התקיימו בשנת 1832 בחדרים מושכרים בבניין בן ארבע קומות שהיה צמוד לבניין העירייה. בשנת 1835 נוסד בית הספר הראשון של האוניברסיטה- בית הספר למשפטים .

אוניברסיטת ניו יורק הפכה רשמית לאחת מהאוניברסיטאות הגדולות ביותר בארצות הברית בשנת 1917, אז נרשמו ללימודים בה 9300 סטודנטים. קמפוס האוניברסיטה המפורסם בכיכר וושינגטון השתייך לאוניברסיטה עוד מהקמתה. באותן שנים, רכשה האוניברסיטה קמפוס נוסף בשכונת הברונקס בניו יורק, תוך כוונה להרחיב את נוכחותה גם בחלקה העליון של העיר.

בשנת 1950 נבחרה NYU ל- איגוד האוניברסיטאות האמריקניות, ארגון אמריקאי ללא מטרות רווח שמאגד בתוכו את מוסדות ההשכלה המובילים במדינה. כיום, חברות באיגוד אוניברסיטאות אמריקאית מפורסמות נוספות כגון אוניברסיטת הרווארד, אוניברסיטת סטנפורד ואוניברסיטת ייל.

כיום, האוניברסיטה ידועה כאחד המוסדות האקדמיים הליברליים ביותר בארצות הברית, עם אחוזי תמיכה גבוהים במיוחד במפלגה הדמוקרטית, הן בקרב המרצים והן בקרב הסטודנטים. מנחה הרדיו והטלוויזיה השמרן שון האניטי, שלמד באוניברסיטה, אף טען בעבר כי אחד המרצים פגע בציוניו על רקע עמדותיו הפוליטיות.

סטודנטים באוניברסיטה כיום

נכון לשנת 2015, NYU היא האוניברסיטה הפרטית הגדולה ביותר בארצות הברית, עם מספר סטודנטים כולל של כ-53 אלף סטודנטים המחולקים כמעט שווה בשווה בין סטודנטים לתארים ראשונים וסטודנטים לתארים מתקדמים. כמו כן, ב-NYU לומדים כ-10,000 סטודנטים זרים המגיעים מיותר מ-130 מדינות ברחבי העולם - המספר הגבוה ביותר של סטודנטים זרים מבין כל המוסדות האקדמיים בארצות הברית. האוניברסיטה מעסיקה יותר מ-15,000 עובדי אדמיניסטרציה, ו-6,755 מרצים, עוזרי הוראה, וחברי סגל אקדמי. NYU מפעילה 19 נבחרות ספורט, אשר פעילות במסגרת ה-NCAA.

סמל האוניברסיטה

סמל האוניברסיטה הוא לפיד, המסמל את הלפיד מפסל החירות האמריקאי המפורסם ומתוך הדגשת חשיבותה של האוניברסיטה לעיר ניו יורק.

קבלה לאוניברסיטה

הקבלה לאוניברסיטת ניו יורק סלקטיבית למדי. החלטות הקבלה מתבססות על ראייה הוליסטית הלוקחת בחשבון הישגים אקדמיים, ציוני מבחנים ממיינים (כגון GRE ו-SAT), הישגים משמעותיים שאינם אקדמיים, המלצות וכתבי חיבור.

שיעורי קבלה

שיעור הקבלה לאוניברסיטה, נכון לשנת 2015, עומד על 26% והוא בין הנמוכים במדינה ובעולם.

בשנת 2014 התקבלו לאוניברסיטה 5783 סטודנטים לתואר ראשון המייצגים 49 מדינות בארצות הברית ו-90 מדינות בעולם. 19% מהסטודנטים אינם אמריקאים. למרבית המתקבלים, ממוצע תיכוני של 3.6 (90-95) והם בין 10% המובילים בכיתתם.

פקולטות ובתי ספר

האוניברסיטה מחולקת על פני 20 בתי ספר ומכונים הממוקמים בשישה מרכזים במנהטן ובברוקלין, כמו גם בעשרות מרכזים אקדמיים ברחבי העולם. על פי Institute of International Education, אוניברסיטת ניו יורק שולחת את מספר הסטודנטים הרב ביותר, בהשוואה למוסדות אחרים בארצות הברית, ללימודים ברחבי העולם.

אוניברסיטת ניו יורק כוללת את הפקולטות ובתי הספר הבאים:

 • Arts & Science
  • College of Arts and Science
  • Graduate School of Arts and Science
  • Liberal Studies
 • The Center for Urban Science and Progress
 • College of Dentistry
 • College of Nursing
 • College of Global Public Health
 • Courant Institute of Mathematical Sciences
 • Gallatin School of Individual Study
 • Institute of Fine Arts
 • Institute for the Study of the Ancient World
 • Leonard N. Stern School of Business
 • NYU Abu Dhabi
 • NYU Shanghai
 • Polytechnic School of Engineering
 • Robert F. Wagner Graduate School of Public Service
 • NYU School of Professional Studies
 • NYU School of Law
 • School of Medicine
 • Silver School of Social Work
 • Steinhardt School of Culture, Education, and Human Development
 • Tisch School of the Arts

קמפוס

הקמפוס הראשי של האוניברסיטה נמצא בגריניץ' וילג', בדרום-מערב מנהטן. למעשה, לא מדובר בקמפוס של ממש - בנייני האוניברסיטה פזורים ברחבי השכונה (בעיקר באזור שמסביב לכיכר וושינגטון), ומסומנים בדגלים סגולים הנושאים את סמלה של NYU. בנוסף ל"קמפוס" בגריניץ' ווילג', מפעילה האוניברסיטה מחלקות גם בחלקים אחרים של מנהטן ובברוקלין (המכון הפוליטכני), וכן קמפוסים באבו דאבי ובסינגפור. כמו כן, NYU מפעילה שלוחות אקדמיות קטנות יותר ברחבי העולם, בערים תל אביב, פירנצה, לונדון, פראג, בואנוס איירס, שנגחאי, ואקרה. ב-2012 אמורה להיפתח שלוחה נוספת של האוניברסיטה בעיר וושינגטון.

מרבית בנייניה של אוניברסיטת ניו יורק ממוקמים בטווח הרחובות הדסון-ברודוואי- רחוב 14 והשדרה השישית. עם מעל ל-11,000 סטודנטים בכל שנה המתגוררים בעיר, מדורגת האוניברסיטה במקום השביעי בארצות הברית מבין האוניברסיטאות הגדולות במדינה.

ספריית בובסט- Bobst Libary

ספריית הלמר הולמס בובסט נבנתה בין השנים 1967 ל-1972. היא הספרייה הגדולה ביותר כיום באוניברסיטת ניו יורק ואחת מהספריות האקדמיות הגדולות ביותר בארצות הברית. הספרייה, שעוצבה ותוכננה על ידי פיליפ ג'ונסון וריצ'רד פוסטר בנויה מ-12 קומות ומשתרעת על כ-39,500 מטר רבוע.

דירוגים אקדמיים

מימי הקמתה, מובילה אוניברסיטת ניו יורק את טבלאות הדירוגים האקדמיים בארצות הברית ובעולם. היא נחשבת לאחת האוניברסיטאות המבוקשות בארצות הברית והפופולריות בעולם כולו, בין היתר בזכות שלוחות אקדמיות שהקימה במדינות רבות.

דירוגים אקדמיים-ארצות הברית

בארצות הברית, דורגה אוניברסיטת ניו יורק במקום ה-13 על ידי ה- Center For World University Rankings, במקום ה-15 על ידי  Global Language Monitor ובמקום ה-17 על ידי QS World University Rankings.

דירוגים עולמיים

בעולם, מדורגת אוניברסיטת ניו ירק במקום ה-17 על ידי  Center for World University Rankings ובמקום ה-19 על ידי 4International Colleges and Universities. עוד דורגה האוניברסיטה על ידי  Academic Ranking of World Universities במקום ה-8 בעולם במקצועות מדעי החברה ככלל, ובמקום ה-8 בחוגי הפסיכולוגיה בעולם בפרט.

על פי U.S. News & World Report מדורגת האוניברסיטה במקום ה-6 בארצות הברית בלימודי משפטים ומדיניות ציבורית, במקום ה-9 במקצועות המתמטיקה, במקום ה-10 במקצועות מנהל העסקים ובמקום ה-11 במקצועות הכלכלה.

בוגרים בולטים

אלן גרינספן - יו"ר הבנק המרכזי של ארצות הברית, הבנק הפדרלי, מהכלכלנים הבכירים של ארצות הברית

קישורים חיצוניים

This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.