אוניברסיטת נורת'ווסטרן

אוניברסיטת נורת'ווסטרן
מוטו: Quaecumque sunt vera: Whatsoever things are true
תאריך ההקמה: 1851
סוג: אוניברסיטה פרטית
הון עצמי: 9.8 מיליארד דולר[1]
נשיא: מורטון שפירו
סגל: 3,344
סטודנטים: 15,129[2]
סטודנטים לתואר ראשון: 7,976[2]
סטודנטים לתארים מתקדמים: 7,153[2]
מיקום: אוונסטון ושיקגו, אילינוי, ארצות הברית
קמפוס: 240 אקרים בקמפוס אוונסטון, 25 אקרים בקמפוס שיקגו
האתר הרשמי של האוניברסיטה

אוניברסיטת נורת'ווסטרןאנגלית: Northwestern University) היא אוניברסיטת מחקר פרטית שהקמפוס הראשי שלה נמצא באוונסטון, אילינוי, והקמפוס המשני הוא במרכז העיר שיקגו.

הקמפוס העיקרי של נורת'ווסטרן משתרע על שטח של 960 דונם, מרביתו לאורך חופה של ימת מישיגן. אחדים מבתי הספר המקצועיים של נורת'ווסטרן, כמו בית הספר למשפטים, בית הספר על שם פיינברג לרפואה, וחלקים מבית ספר קלוג למנהל עסקים, נמצאים בשכונת סטריטרוויל קרוב למרכזה של העיר שיקגו.

האוניברסיטה הוקמה ב-1851 על מנת לשרת את הטריטוריות הצפון מערביות של ארצות הברית. שטח של 379 אקרים לאורך ימת מישיגן, כ-20 ק"מ צפונית לשיקגו, הוקצה לקמפוס החדש. ב-1857 הופרד חלק מהעיירה הסמוכה רידג'וויל לבקשת מייסדי האוניברסיטה, והוגדר מחדש בשם אוונסטון, על שם אחד מהמייסדים הבולטים של האוניברסיטה, ג'ון אוונס, שהיה איש עסקים ומושל טריטוריית קולורדו בין השנים 1852 ו-1865.

כיום מאורגנת האוניברסיטה באחד עשר בתי ספר וקולג'ים המעניקים תארים ראשונים, מתקדמים ומקצועיים. בתי הספר המקצועיים של נורת'ווסטרן, וכן התוכניות לעיתונאות, לתיאטרון, להנדסת תעשייה וניהול, ולהנדסת חומרים מדורגים באופן היסטורי או מוכרים באופן אחר כבין הטובים בתחומם בארצות הברית.

ב-2006 נרשמו לאוניברסיטה כ-8,000 סטודנטים לתארים ראשונים ו-7,200 לתארים מתקדמים.[2] נורת'ווסטרן מתחרה בליגה הגבוהה (Division I) של NCAA, והיא בין החברות המייסדות של ה-Big Ten Conference, שהיא התאחדות הספורט הוותיקה ביותר של הקולג'ים.

נכון לשנת 2014, לפי דירוג Times Higher Education, הדירוג הכולל של אוניברסיטת נורת'ווסטרן בעולם הוא 19. האוניברסיטה מדורגת במקום 15 במדעי החברה ומקום 26 במדעים מדויקים.[3]

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.