אוניברסיטת זמלווייס

אוניברסיטת זֶמֶלְוַויְיס
לוגו האוניברסיטה
מוטו: "Sol Omnibus Lucet" (השמש זורחת על כולם)
תאריך ההקמה: 1769
סוג: אוניברסיטה ציבורית
נשיא: פרופסור דר. טיוואדר טולסיי
סטודנטים: 12,000
מיקום: בודפשט, הונגריה
קמפוס: עירוני,

אוניברסיטת זֶמֶלְוַויְיס היא אוניברסיטה לרפואה ומקצועות הבריאות שנמצאת בבודפשט, הונגריה. היא קרויה על שמו של הרופא ההונגרי איגנץ זֶמֶלְוַויְיס.

הבניין המרכזי באוניברסיטה בן 23 הקומות הוא בגובה 88 מטר, השלישי בגובהו בבודפשט (אחרי בניין הפרלמנט ובזיליקת סטפן ה"קדוש", שניהם באותו גובה - 96 מטר)

חוגי הלימוד באוניברסיטה:

האוניברסיטה מציעה תוכניות לימוד בשפות אנגלית, גרמנית והונגרית. תלמידים הלומדים בתוכנית בשפה האנגלית מגיעים ממדינות רבות.לרבות נורווגיה,ישראל, ארצות הברית קפריסין ויפן. מסלול הלימודים הוא כ6 שנים כאשר השנתיים הראשונות ללימודים מוקדשות ללימודים תאורטיים בעוד 3 השנים הנוספות מוקדשות ללימודים מעשיים בבית החולים של האוניברסיטה.

האוניברסיטה לוקחת חלק גדול משירותי הרפואה בבודפשט רבתי,עם בית חולים של 3000 מיטות טיפול וכל המחלקות הרפואיות,שם הסטודנטים לרפואה כללית עושים את השנים הקליניות בלימודים.השנה השישית והאחרונה ללימודים מוקדשת לסבבים בבתי חולים ומוכרת כשנת סטאז' בתחומי האיחוד האירופי.

ישראלים בזֶמֶלְוַויְיס

החל מסוף שנות ה-80 של המאה ה-20. נוסעים כל שנה עשרות רבות של ישראלים ללמוד את מקצועות הרפואה בזמלווייס ובפרט רפואה כללית. את מבחני הכניסה לאוניברסיטה ניתן לעשות בישראל.

לסטודנטים הישראלים קיימת אגודת סטודנטים באוניברסיטה המסייעת בקליטת סטודנטים חדשים, ארגון אירועים וטקסים שונים.

היסטוריה

האוניברסיטה הוקמה מאחת הפקולטות של מה שלימים היה לאוניברסיטת בודפשט. היא נוסדה במקור בשנת 1635 על ידי פטר פאזמני.

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.