אוניברסיטת בראון

אוניברסיטת בראון
סמל האוניברסיטה
מוטו: In deo speramus (תקוותנו באל)
תאריך ההקמה: 1764
סוג: אוניברסיטה פרטית
הון עצמי: 3.3 מיליארד דולר
נשיא: כריסטינה פקסון
סגל: 628
סטודנטים: 7,595
סטודנטים לתואר ראשון: 5,701
סטודנטים לתארים מתקדמים: 1,894
מיקום: פרובידנס, רוד איילנד, ארצות הברית
כינוי: "ברס" (דובים)
www.brown.edu

אוניברסיטת בראוןאנגלית: Brown University) היא אוניברסיטה אשר ממוקמת בפרובידנס, רוד איילנד שבארצות הברית. בראון נוסדה בשנת 1764 תחת השם רוד איילנד קולג', והיא האוניברסיטה השביעית בוותיקותה בארצות הברית. האוניברסיטה היא אחת משמונה החברות בליגת הקיסוס, אחת האוניברסיטאות היוקרתיות בארה״ב ובעולם, ונמצאת באופן קבוע בראש דירוג הקולג'ים והאוניברסיטאות. נשיאת האוניברסיטה הנוכחית היא כריסטינה פקסון שהחליפה ב-2012 את רות סימונס, הנשיאה השחורה הראשונה של מוסד החבר בליגת הקיסוס.

בראון הייתה האוניברסיטה הראשונה בארצות הברית שקיבלה לשורותיה תלמידים ללא קשר לאמונותיהם הדתיות.

בשנת 1969 בראון שינתה את תוכנית הלימודים שלה ופטרה את הסטודנטים לתואר ראשון מקורסי חובה כללים. כמו כן התירה האוניברסיטה לסטודנטים להרשם לקורסים מבלי לקבל ציונים, ובמקומם לקבל ציון עובר\לא נחשב (עם זאת, עבור תלמידי תארים מתקדמים בתחומי המדעים או ההנדסה, הכלל הזה אינו חל על הקורסים בתוכנית הלימודים, אלא רק על קורסי רשות עודפים). לבסוף לאלו הבוחרים לקבל ציוני A, B, או C, אין פירוט של "+" או "-" בניגוד לנהוג במוסדות מקבילים בארצות הברית.

האוניברסיטה שמה את עיקר הדגש על חינוך סטודנטים לתואר ראשון. בראון נחשבת כאחת האוניברסיטאות הטובות ביותר לתואר ראשון בארצות הברית, יחד עם אוניברסיטאות דארטמות' ופרינסטון אשר נוקטות בפילוסופית לימוד דומה.

מעבר להיותה ממוקמת במקומות הראשונים במספר רב של דירוגים אקדמאיים, זכתה בראון במקום הראשון אף בדירוגים פחות קונבנציונלים כגון: זכייה במקום הראשון כאוניברסיטה בעלת הסטודנטים הכי שמחים, זכייה במקום הראשון כאוניברסיטה שבה השילוב המנצח של מראה וחוכמה, וזכתה להיות בחמש האוניברסיטאות הכי מומלצות לתואר ראשון על ידי יועצי בתי הספר האמריקאים.

צבעי האוניברסיטה הם חום דוב ים, אדום קרדינל, ולבן. הקמע של בראון הוא דוב וכינוי קבוצות הספורט הוא "בראון ברז" (Brown Bears).

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

מיקום בדירוג תוכניות דוקטורט בארצות הברית על פי U.S. News & World Report

מתמטיקה שימושית : 4
בית הספר לרפואה - טיפול ראשי : 19
בית הספר לרפואה - לימודי התמכרות : 4
מתמטיקה : 6
מדעי המחשב : 5
מדעי המחשב - תאוריה : 4
מדעי המחשב - בינה מלאכותית : 8
מדעי כדור הארץ : 13
גיאופיזיקה וסייסמולוגיה : 7
פיזיקה : 14
הנדסה : 15
אנגלית : 3
ספרות אמריקאית לפני 1865 : 12
מגדר וספרות : 11
היסטוריה : 4
כלכלת פיתוח : 2
כלכלה : 5
מדעי החברה : 10
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.