אוניברסיטת אמורי

אוניברסיטת אמורי
סמל האוניברסיטה
מוטו: "Cor prudentis possidebit scientiam" (לֵב נָבוֹן, יִקְנֶה-דָּעַת) ספר משלי, פרק י"ח, פסוק ט"ו
תאריך ההקמה: 1836
סוג: אוניברסיטה פרטית
הון עצמי: 4.4 מיליארד דולר
נשיא: ג'יימס וו. וגנר
סגל: 2,700
סטודנטים לתואר ראשון: 6,318
סטודנטים לתארים מתקדמים: 5,336
מיקום: אטלנטה, ג'ורג'יה, ארצות הברית
קמפוס: עירוני, 2.6 קמ"ר
כינוי: "איגלס" (Eagle; עיטים)
http://www.emory.edu

אוניברסיטת אמוריאנגלית: Emory University) היא אוניברסיטה אמריקאית פרטית במחוז דקאלב (DeKalb) שבג'ורג'יה, ליד העיר אטלנטה.

אמורי נוסדה בשנת 1836 והיא קרויה על שם ג'ון אמורי, הגמון פופולרי בכנסייה המתודיסטית של ג'ורג'יה (על שמו קרוי גם אמורי והנרי קולג'). בראשית דרכה מוקמה האוניברסיטה באוקספורד, ג'ורג'יה ונקראה "מכללת אמורי". בשנת 1915 עברה המכללה לאטלנטה ושינתה את שמה ל"אוניברסיטת אמורי". האוניברסיטה מורכבת מתשע יחידות אקדמיות הכוללות את בתי הספר לאומנות ומדע (arts and sciences), תאולוגיה, עסקים, משפטים, רפואה, בריאות הציבור, וסיעוד.

כמחצית מהסטודנטים באוניברסיטה הם סטודנטים לתואר ראשון, והמחצית השנייה מורכבת מסטודנטים הלומדים לקראת קבלת תואר שני או שלישי באחת משבע התוכניות לתארים מתקדמים.

נשיאה הנוכחי של האוניברסיטה הוא ד"ר ג'יימס וו. וגנר, מהנדס בוגר אוניברסיטת דאלאוור ואוניברסיטת ג'ונס הופקינס.

דירוג

נכון ל-2008 מדורגת אמורי במקום ה-17 בין האוניברסיטאות בארצות הברית בלימודי תואר ראשון על פי המדרג של U.S. News & World Report. התוכנית לתואר שני בבית הספר למנהל עסקים על שם גויזטה (Goizueta) דורגה בשנת 2008 במקום ה-20 בארצות הברית בידי BusinessWeek, במקום ה-18 בידי פורבס, ובמקום ה-26 על ידי ה-Financial Times. תוכנית מנהל העסקים ללימודי תואר ראשון דורגה בשנת 2007 בידי BusinessWeek במקום ה-4. בית הספר לרפואה מדורג במקום ה-20. בית הספר למשפטים דורג במקום ה-22 בידי U.S. News and World Report.

בוגרים ואנשי סגל בולטים

סמלי האוניברסיטה

במרכז סמלה של האוניברסיטה נמצאים לפיד וחצוצרה מוצלבים. הלפיד מסמל את אור החכמה והידע והחצוצרה את הפצתם. מוטיבים אלו היו מצויים גם בשלט האצולה של האוניברסיטה שכיום אינו בשימוש וכן בחותם האוניברסיטה. בחותם האוניברסיטה מוצגים גם שני התאריכים המשמעותיים בתולדותיה, תאריך הייסוד ותאריך המעבר לאטלנטה. המוטו של אוניברסיטת אמורי, "לֵב נָבוֹן, יִקְנֶה-דָּעַת", לקוח מספר משלי, י"ח, ט"ו והוא משולב בסמלי האוניברסיטה מאז 1890.

ראו גם

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.