אדמונד מלאנגלי, דוכס יורק

אדמונד מלאנגלי, דוכס יורק

ארדמונד מלאנגלי, דוכס יורקאנגלית: Edmund of Langley, 1st Duke of York; 5 ביוני 1341 - 1 באוגוסט 1402) היה בנם של אדוארד השלישי, מלך אנגליה ושל פיליפה מאנו, והיה הרביעי מבין חמשת הבנים של הזוג שהגיעו לגיל הבגרות.

קורות חיים

אדמונד נולד ב-5 ביוני 1341 בקינגס לאנגלי שבהרטפורדשייר, וכונה על שם מקום הולדתו. בגיל 21 קיבל את התואר רוזן קיימברידג' וב-6 באוגוסט 1385 קיבל את התואר דוכס יורק. בין השנים 13761381 ו-13961398 נשא בתואר לורד חמשת הנמלים.

אדמונד היה למעשה המייסד של בית יורק, אבל למעשה, רק בשל נישואי בנו הצעיר ריצ'רד מקוניסבורו, רוזן קיימברידג' טען בית יורק לזכות למשול במאבק שכונה לימים מלחמת השושנים.

כל נשותיו של אדמונד מלאנגלי היו קשורות לאחיו הגדול, ג'ון מגונט: אשתו הראשונה, אינפנטה איזבלה מקסטיליה, הייתה אחותה הצעירה של רעייתו של ג'ון מגונט; אשתו השנייה, ג'ואן הולנד הייתה אחותה של מרגרט הולנד, אשתו של ג'ון ביופורט, רוזן סומרסט, בנו של ג'ון מגונט.

איזבלה, אשתו הראשונה של לאנגלי, הייתה בתו של פדרו, מלך קסטיליה ושל מריה דה פאדילה. נולדו להם שני בנים ובת:

לאחר מותה של איזבלה בשנת 1392, נשא לאנגלי לאישה את בת דודו, ג'ואן הולנד. לא נולדו להם ילדים.

לאנגלי נפטר בעיר הולדתו ונקבר בה.

שלט אצולה

בהיותו בנו של המלך, לאנגלי השתמש בשלט האצולה המלכותי, בהבדל אחד - על התגים שעל שלט האצולה צויירו שלושה עיגולים אדומים.

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.


הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.