אדובי מערכות

אדובי מערכות
נתונים כלליים
סוג תאגיד, נסחרת בנאסד"ק: ADBE
מייסדים ג'ון וארנוק
צ'ארלס גצ'קי
תאריך הקמה 1982
משרד ראשי סן חוזה, קליפורניה, ארצות הברית
מוצרים עיקריים תוכנה
שווי שוק 8.99 מיליארד דולר (2011)
הכנסות 4.21 מיליארד דולר (2011)
רווח 832.85 מיליון דולר (2011)
אנשי מפתח ברוס צ'יזן
עובדים 9,925 (2011)
www.adobe.com

אדובי מערכותאנגלית: Adobe Systems) היא חברת תוכנה שנוסדה בדצמבר, 1982 על ידי ג'ון וארנוק וצ'ארלס גצ'קי.

השניים ייסדו את אדובי מערכות לאחר עזיבתם את זירוקס פארק כדי לעודד פיתוח ומסחור של שפת פוסטסקריפט המשמשת בעיקר להדפסה באיכות גבוהה של איורים וטקסט. לאדובי היה תפקיד חשוב בגרימתה של מהפכת ה"הוצאה לאור שולחנית" כאשר אפל מחשבים קנתה מהם רישיון לשימוש בשפת פוסטסקריפט במדפסות הלייזר שלה ב-1985. תקן חשוב ומפורסם של אדובי הוא PDF, פורמט מסמכי מחשב המאפשר שיתוף בין תוכנות שונות שרצות על מערכות הפעלה שונות.

החברה נקראת "אדובי" על שמו של נחל אדובי (Adobe Creek) שזורם מאחורי ביתו של אחד מצמד מייסדיה. מטה החברה נמצא בעיר סן חוזה שבעמק הסיליקון בקליפורניה. ב-2005 מנתה אדובי מערכות כ-4,000 עובדים, יותר ממחציתם בסן חוזה. לאדובי פעילות פיתוח רבה גם בסיאטל, בוושינגטון; בנוידה שבהודו ובאוטווה, קנדה. מרכזי פיתוח קטנים יותר נמצאים במיניאפוליס, מינסוטה ובהמבורג, גרמניה.

עד שנת 2005 חברת מקרומדיה ואדובי היו מתחרות מכיוון ששתיהן חברות תוכנה מובילות ועולמיות בתחום הגרפיקה הממוחשבת. בשנה זו רכשה אדובי את מקרומדיה.

מוצרים

  • אדובי אייר - Adobe Integrated Runtime אדובי זמן ריצה משולב (AIR), הידוע גם בשם Adobe AIR, היא סביבת עבודה בפלטפורמות שונות שפותחה על ידי אדובי מערכות לבניית יישומי אינטרנט עשירים באמצעות Adobe Flash, Adobe Flex, HTML, או Ajax, שניתן לפרוס כמו יישומי שולחן עבודה.

המוצרים, לשעבר של חברת מקרומדיה:

מידע כלכלי

אדובי מערכות נכנסה לנסדאק ב-1986. מדצמבר, 2004, היא נסחרת בשווי שוק של כ-15 מיליארד דולר.

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.