אברוצו

אברוצו (מחוז)
Abruzzo
מדינה איטליה  איטליה
מושל ג'ובאני פאסה
נפות במחוז ל'אקווילה
קייטי
פסקארה
טראמו
ערים במחוז 305
בירת המחוז ל'אקווילה
שטח 10,794 קמ"ר
אוכלוסייה
  במחוז
  צפיפות

1,307,919  (נכון ל-2012)
117 נפש לקמ"ר (נכון ל-2012)

לחצו כדי להקטין חזרה

אברוצו (ידוע גם בצורה הישנה יותר: אברוצי) הוא מחוז במרכז-דרום איטליה. בעבר היה המחוז, יחד עם מחוז מוליזה חלק מהמחוז הגדול אברוצי-אה-מוליזה. המחוז גובל במחוז מארקה בצפון-מערב, אומבריה במערב, לאציו בדרום, מוליזה בדרום מזרח והים האדריאטי במזרח.

המחוז משתרע על פני 10,794 קמ"ר ומתגוררים בו כ-1.3 מיליון תושבים.

בירת המחוז היא העיר לאקווילה.

המחוז מחולק לארבע נפות והן: ל'אקווילה, קייטי, פסקארה וטראמו.

שטח נפת קייטי חופף פחות או יותר לשטח של "אברוצו צ'יטרו" (Abruzzo Citro). שמה של הנפה נגזר משם השבט הלטיני "אברוציום צ'יטרו פלומן פסקאריה" (Aprutium citro flumen Piscariae) שמשמעו "אברוצו על גדות נהר אטרנו-פסקארה (Fiume Aterno-Pescara)".

שטח נפת טראמו חופף פחות או יותר לשטח של "אברוצו אולטריורה פרימו" (Abruzzo Ulteriore Primo). שמה של הנפה נגזר משם השבט הלטיני "אברוציום אולטרה פלומן פסקאריה "(Aprutium ultra flumen Piscariae) שמשמעו "אברוצו בצדו השני של נהר אטרנו-פסקארה".

שטח נפת ל'אקווילה חופף פחות או יותר לשטח של "אברוצו אולטריורה סקונדו" (Abruzzo Ulteriore Secondo). שמה של הנפה נגזר משם השבט הלטיני "אברוציום אולטרה פלומן פיסקאריה" שמשמעו "אברוצו בצדו השני של נהר אטרנו-פסקארה".

רעידות אדמה

ב-6 באפריל 2009 התרחשה במחוז רעידת אדמה חזקה שמרכזה קרוב ללאקווילה, בעוצמה של 6.3 בסולם ריכטר. רעידת האדמה גרמה למותם של מעל 225 איש, ולוותה ברעשי משנה חזקים.[1]

ראו גם

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערות שוליים

This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.