Vikisözlük'e hoş geldiniz!

Türkçe açıklamalı 336.933 madde, yaklaşık 300 dil

Gezinti: Dillerine göre sözcükler • Tüm konular • Tüm gruplar • Söz türleri

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

 

Vikisözlük imece yöntemiyle çok dilli özgür bir sözlük oluşturma projesinin ürünüdür. Vikisözlük'ün Türkçe dilindeki sitesi 2 Mayıs 2004 tarihinde kurulmuştur.

Bir ansiklopedi projesi olan Vikipedi'yi bütünleyici bir sözlük olması tasarlanan Vikisözlük bilinen sözlüklerin ötesine geçerek eş ve karşıt anlamlıları, atasözleri, deyimleri ve deyişleri içeren bir sözlük olmuştur. Amacımız, Vikisözlük'te sözcüklerin yalnızca anlamlarının yer alması değildir, onların gerçekten anlaşılır olmasıdır. Bu nedenle, burada sözcüklerin anlamlarının yanısıra kullanım örneklerini, söyleniş biçimlerini, köken bilgilerini, eş ve karşıt anlamlıları ile diğer dillerdeki karşılıklarını bulabilirsiniz.

Vikisözlük bir vikidir, yani herkes bu sözlüğe madde ekleyebilir ya da mevcut bir maddeyi değiştirebilir. Ancak katkıda bulunmadan önce yardım sayfalarını okuyunuz ve Vikisözlük'ün diğer vikilerden farklı ilkelere sahip olduğunu unutmayınız. Öncelikle sayfaların nasıl düzenleneceği konusunda bilgi edinerek öğrendiklerinizi önce deneme tahtasında deneyiniz. Sorularınızı tartışma sayfalarında dile getirirseniz size yardım edecek deneyimli bir kullanıcı mutlaka çıkacaktır.

Madde yazın


Katkıda bulunmak için

  • İçindekiler
  • Vikisözlük hakkında
  • Sayfaların düzenlenmesi

Ayrıca bakınız

Alfabeler

Arap: ا ب ت ث ج ح خ د ذ ر ز س ش ص ض ط ظ ع غ ف ق ك ل م ن ه و ي

Kore: ㄱ ㄴ ㄷ ㄹ ㅁ ㅂ ㅅ ㅇ ㅈ ㅊ ㅋ ㅌ ㅍ ㅎ

Kiril: Аа Бб Вв Гг Дд Ее Жж Зз Ии Йй Кк Лл Мм Нн Оо Пп Рр Сс Тт Уу Фф Хх Цц Чч Шш Щщ Ъъ Ыы Ьь Ээ Юю Яя

Latin: a A b B c C ç Ç d D e E f F g G h H ı I i İ j J k K l L m M n N o O ö Ö p P r R s S ş Ş t T u U ü Ü v V y Y z Z

Tam liste

Kardeş projeler

This article is issued from Wiktionary. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.