burani

Shqip

Burani f.gjell. - Gjellë që bëhet me spinaq a me barishte të tjera të grira dhe me oriz. Burani me spinaq (me presh, me qepë, me lakra). Burani me hudhra. Burani me kos. Mish me burani.[1]

Etimologjia

Shqiptimi

Sinonime

Antonime

Fjalë të prejardhura

Në gjuhë tjera

Referencat

  1. Fjalori elektronik shpjegues FESH 1.0
This article is issued from Wiktionary. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.