brobull

Shqip

Brobull f.sh.gjell. - Lloj ëmbëlsire si petull e vogël, që gatuhet me miell, me vezë e me kos, skuqet në vaj të nxehtë dhe vihet në shurup.[1]

Etimologjia

Shqiptimi

Sinonime

Antonime

Fjalë të prejardhura

Në gjuhë tjera

Referencat

  1. Fjalori elektronik shpjegues FESH 1.0
This article is issued from Wiktionary. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.